Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Fotogalerie - úvodní strana

Zobrazeno 1-30 ze 249
Když vaří ředitel 1

Když vaří ředitel

Datum: 28. 7. 2022

Během posledního červencového týdne byl ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál k zastižení nikoliv ve své kanceláři, ale v Denním stacionáři, kde vedle obvyklých činností souvisejících s vedením zařízení pomáhal v přímé péči. Pro klienty si připravil mnoho aktivit včetně přípravy oběda.

Zaostřeno na transformaci 1

Zaostřeno na transformaci

Datum: 25. 7. 2022

V úterý 19. července přivítal Domov Jeřabina Pelhřimov místopředsedkyni PS PČR Olgu Richterovou, náměstkyni ministra práce a sociálních věcí Zuzanu Freitas Lopesovou a radní pro sociální oblast Jihomoravského kraje Janu Leitnerovou. Tématem jejich návštěvy byla transformace sociálních služeb.

Křeslo pro hosta 1

Křeslo pro hosta

Datum: 20. 7. 2022

V Domově pro seniory Onšov se uskutečnil další díl povídavého pořadu s názvem Křeslo pro hosta. Na kus řeči tentokrát přijel hrázný Jan Dvořák z Povodí Vltavy, jenž podrobně představil vodní nádrž Švihov-Želivka včetně historie její výstavby, kterou mají někteří obyvatelé zařízení stále v paměti.

Další splněné přání 1

Další splněné přání

Datum: 19. 7. 2022

Splnili jsme další přání našich klientů a obyvatel. Tentokrát jsme se vypravili s panem Dolejšem z Domova pro seniory Onšov za jeho čtyřnohým společníkem, kterého s odchodem do našeho zařízení přenechal své sousedce. Šlo o dojemné shledání.

Grilovačka s dobrovolníky  1

Grilovačka s dobrovolníky

Datum: 15. 7. 2022

V Chráněném bydlení v Humpolci rozžhavili gril a ke stolu pozvali také dobrovolníky, kteří sem pravidelně docházejí. Zavítal sem i ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál, jenž dobrovolníkům poděkoval za jejich přízeň a popřál jim šťastné prožití léta.

Společná dovolená v maďarských lázních 1

Společná dovolená v maďarských lázních

Datum: 14. 7. 2022

Společná dovolená v lázeňském středisku Bük, které se nachází v Maďarsku, byla jedním z vrcholů letošního léta, kam se vypravila část klientů Domova Jeřabina Pelhřimov s doprovodem zaměstnanců. Velkým zážitkem byla také návštěva zoologické zahrady ve Vídni.

 Onšovské kvízování 1

Onšovské kvízování

Datum: 7. 7. 2022

V Domově pro seniory Onšov se žhavily mozkové závity. Po vzoru televizní soutěže AZ-kvíz tu bylo uspořádáno třídenní Onšovské kvízování, do kterého se kromě obyvatel zařízení zapojili klienti z Chráněných bydlení v Humpolci a Počátkách a také pravidelní návštěvníci Denního stacionáře v Pelhřimově.

Přehlídka sociálních služeb 1

Přehlídka sociálních služeb

Datum: 5. 7. 2022

Na pelhřimovském náměstí se uskutečnila akce s názvem Prezentace poskytovatelů sociálních služeb v Pelhřimově, kde nechyběl Domov Jeřabina Pelhřimov a kde jsme představili, jaké služby nabízíme. Zájemci si také mohli prohlédnout výrobky našich obyvatel a klientů či si zahrát hru Člověče, nezlob se.

Hry bez hranic v menším měřítku 1

Hry bez hranic v menším měřítku

Datum: 4. 7. 2022

Hry bez hranic s Domovem Jeřabina Pelhřimov byla akce, o které se bude ještě dlouho mluvit. Bořila totiž bariéry. A protože se klienti z Domova se zvláštním režimem 2 v Horní Cerekvi ještě sžívají s novým prostředím, přímo pro ně byly uspořádány Hry bez hranic v menším měřítku.

 Kamarádi navždy 1

Parta, jak má být

Datum: 29. 6. 2022

V Domově Jeřabina Pelhřimov utužujeme kamarádské vztahy. Posloužila k tomu také společná akce v Chráněném bydlení v Počátkách, kam se sjeli klienti z Chráněných bydlení v Humpolci a Pelhřimově. Hrály se hry, opékaly se špekáčky a nebyla náhoda, že zpátky domů nikdo nespěchal.

První ročník Her bez hranice 1

První ročník Her bez hranice

Datum: 27. 6. 2022

Areál SK Jihlava hostil v sobotu 25. června první ročník Her bez hranic s Domovem Jeřabina, jejímž cílem bylo propojit světy lidí s postižením a lidí bez handicapu. Podařilo se to díky sportovnímu vyžití, o čemž se přesvědčili také hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a krajský radní Jan Tourek.

Čas dovolených 1

Čas dovolených

Datum: 23. 6. 2022

Odstartovalo období, na které se v Domově Jeřabina Pelhřimov všichni moc těší. Jako jedni z prvních vyrazili na zaslouženou dovolenou klienti z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Počátkách, kteří dobíjeli baterky v sousedním Jihočeském kraji.

 Den otevřených dveří 1

Den otevřených dveří

Datum: 22. 6. 2022

Květinová farma v Javorové aleji pořádala Den otevřených dveří spojených nejen s prohlídkou rozkvetlých prostor, ale také nabitým programem. Mezi spokojené návštěvníky patřili i klienti z Chráněného bydlení v Humpolci, kteří sem zavítali.

Společnost Huawei přivezla dobré zprávy 1

Společnost Huawei přivezla dobré zprávy

Datum: 21. 6. 2022

CSR manažerka Dina Mašínová a PR manažerka Vera Li Ziwei ze společnosti Huawei, se kterou Domov Jeřabina Pelhřimov dlouhodobě spolupracuje, navštívily naše zařízení. Vedle jednání s vedením organizace, jež se týkalo prohloubení spolupráce, stihly také prohlídku Chráněného bydlení v Pelhřimově.

 Pouťové veselí 1

Pouťové veselí

Datum: 20. 6. 2022

Obyvatele Domova pro seniory Onšov se vypravili na tradiční pouť do Hořepníku, kterou si užili, jak se patří. Při zpáteční cestě se zastavili na místním hřbitově, kde položili kytičku a zapálili svíčky na hrobě paní Kmínkové, která nás nedávno opustila.

Další splněné přání 1

Další splněné přání

Datum: 16. 6. 2022

Tentokrát jsme se vypravili s panem Amassederem z Domova pro seniory Onšov do obce Buřenice, kam se přiženil a kde spoustu let spokojeně žil. Návštěvu spojil nejen s prohlídkou místa, kterému přirostlo k srdci, ale také se zúčastnil Dětského den, jenž pořádal místní myslivecký spolek.

Výprava za čtyřnohými kamarády 1

Výprava za čtyřnohými kamarády

Datum: 15. 6. 2022

Výlet za čtyřnohými kamarády si udělali klienti z Domova se zvláštním režimem I. v Horní Cerekvi. Tím jim oplatili předešlé návštěvy, které v rámci canisterapie pejsci absolvovali. Parta vyrazila do Polné, kde jsou chlupáči doma.

  Křeslo pro hosta 1

Křeslo pro hosta

Datum: 8. 6. 2022

V Domově pro seniory Onšov proběhla velká premiéra. Uskutečnil se tu rozjezdový díl pořadu s názvem Křeslo pro hosta, který se bude pravidelně opakovat. Jako první se do pohodlného křesla posadil ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál, který obyvatelům zařízení přiblížil své radosti i starosti

Návštěva zoologické zahrady 1

Návštěva zoologické zahrady

Datum: 7. 6. 2022

Soukromou zoologickou zahradu ZOO Dvorec navštívili klienti z Chráněného bydlení v Počátkách. Zařízení se specializuje na chov afrických zvířat a v tomto období se může pochlubit mláďaty zeber, velbloudů a také novými obyvateli, kterými je pětičlenné hejno plameňáků.

Připomínka písniček mládí 1

Připomínka písniček mládí

Datum: 3. 6. 2022

Nezapomenutelné hity Karla Hašlera zazněly v Domově pro seniory Onšov. Postaral se o to zpěvák a showman Vladimír Pecháček, který byl členem legendární skupiny Šlapeto. Dlouhý potlesk na závěr byl rozhodně zasloužený, protože šlo, jak se všichni shodli, o nezapomenutelný zážitek.

#

Výlet do Babic coby další splněné přání

Datum: 31. 5. 2022

Připisujeme si další splněné přání našich klientů a obyvatel. Tentokrát jsme se vypravili s panem Dvořákem a dalšími obyvateli Domova pro seniory Onšov do Babic, kde se pan Dvořák narodil, žil spoustu let a stále tu má svoji rodinu. Díky němu jsme měli Babice jako na dlani.

#

Účast na 15. ročníku Seni Cupu

Datum: 27. 5. 2022

Fotbalový stadion v Havlíčkově Brodě hostil ve středu 25. května 15. ročník turnaje hadicapovaných osob Seni Cup, do kterého se přihlásil také tým Domova Jeřabina Pelhřimov a rozhodně se neztratil. Počítá se také to, že se nikdo nezranil. Fandit přijel i vysočinský hejtman Vítězslav Schrek.

 Jedinečná chvíle v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Jedinečná chvíle v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 19. 5. 2022

Naši klienti Pavel s Miládkou a Mirek s Miluškou mají oči jenom pro sebe. Vzájemné pouto trvá už nějaký ten pátek a moc jim to přejeme. A nezůstalo jenom u toho. Uspořádali jsme stvrzení jejich dlouhodobého přátelství a oslavu toho, že láska může hřát každého bez ohledu na omezení.

Mezinárodní den zdravotních sester 1

Mezinárodní den zdravotních sester

Datum: 17. 5. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov si připomněl Mezinárodní den zdravotních sester, který letos připadnul na čtvrtek 12. května. Za příkladnou práci poděkoval našim zdravotním sestřičkám ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál. Srdečná slova doprovodila také čokoláda.

Koncertní zážitky 1

Koncertní zážitky

Datum: 16. 5. 2022

Špičky české pop-music na vlastní oči viděli a na vlastní uši slyšeli klienti z Chráněného bydlení a Domova pro osoby se zdravotním postižením v Počátkách, kteří navštívili koncerty české slavice Lucie Bílé a legendární skupiny Olympic. Šlo o další zážitky, na které se nezapomíná.

Den otevřených dveří u hasičů 1

Den otevřených dveří u hasičů

Datum: 13. 5. 2022

Ve dnech 6. a 7. května pořádal Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Den otevřených dveří. U té příležitosti vyrazili klienti z Chráněného bydlení v Pelhřimově společně se svými kamarády navštívit pelhřimovské profesionální hasiče.

Návštěva hudebního festivalu 1

Návštěva hudebního festivalu

Datum: 11. 5. 2022

První květnovou sobotu rozezvučel areál Jedličkova ústava a školy jubilejní 10. ročník hudebního festivalu s názvem Pojď dál. Na vyhlášenou akci zamířila také část klientů z Domova Jeřabina Pelhřimov, kteří se nejvíc těšili na koncert oblíbené kapely The Tap Tap.

Čistá Vysočina 2022 1

Čistá Vysočina 2022

Datum: 10. 5. 2022

Klienti z Chráněného bydlení v Humpolci se zapojili do 13. ročníku akce Čistá Vysočina. Připojili se tak k řadě dobrovolníků, kteří neváhali přiložit ruku k dílu a pomohli s úklidem veřejných prostor, díky kterým je pohled na svět zase hezčí.

Putování pro čarodějné stezce 1

Putování pro čarodějné stezce

Datum: 6. 5. 2022

Pracovnice Denního stacionáře, který je otevřen v sídle Domova Jeřabina Pelhřimov , doslova čarovaly a díky tomu se obyvatelé a klienti našeho zařízení mohli vydat na čarodějnou stezku. Putování bylo spojeno s návštěvou Děkanské zahrady.

Splněné přání 1

Splněné přání

Datum: 4. 5. 2022

Personál Domova pro seniory Onšov splnil svému obyvateli panu Hejtmanovi jeho velké přání. Společně se vypravili na šachový turnaj do Pelhřimova, kde pan Hejtman jako kdysi zasedl k šachovému stolu a kde poměřil síly s šachisty různého věku a různých úrovní.

Zobrazeno 1-30 ze 249

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Děkujeme za podporu