Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 145
Metodika představuje vítanou novinku pro práci s klienty se ztrátou sluchu 1

Metodika představuje vítanou novinku pro práci s klienty se ztrátou sluchu

Datum: 11. 6. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov společně s Domovem Nové Syrovice a Domovem pro seniory Lesnov bude využívat speciální metodiku pro práci s klienty se ztrátou sluchu. Jde o výstup projektu se zkráceným názvem Sluch, do kterého byla naše organizace zapojena.

Nová parkovací místa  1

Nová parkovací místa

Datum: 10. 6. 2021

V sídle Domova Jeřabina Pelhřimov Pelhřimov přibyla nová parkovací místa. Sloužit budou návštěvníkům Denního stacionáře a také personálu. Jejich výstavba představovala dlouhodobě plánovanou investiční akci.

Natáčení kriminálky v Domově pro seniory Onšov 1

Natáčení kriminálky v Domově pro seniory Onšov

Datum: 2. 6. 2021

Nevšední zážitek prožil Domov pro seniory Onšov. V jeho interiérech a exteriérech se natáčel kriminální seriál. Do filmových rolí byli obsazení také jeho obyvatelé a personál. Výsledek bude k vidění ve vysílání TV NOVA.

Pobyt v Želivě byl pro všechny velkým zážitkem  1

Pobyt v Želivě byl pro všechny velkým zážitkem

Datum: 25. 5. 2021

Část klientů z Domova Jeřabina Pelhřimov strávila několik dní v Rekreačním středisku Želivka. Nabitý program vyšperkoval vzlet balónem.

Do sociálních služeb míří odměny za práci v době pandemie koronaviru 1

Do sociálních služeb míří odměny za práci v době pandemie koronaviru

Datum: 19. 5. 2021

Z hejtmanství přišla dlouho očekávaná zpráva. Kraj Vysočina v následujících dnech rozešle krajským lůžkovým poskytovatelům zdravotní péče a zřizovaným sociálním zařízením v regionu více než půl miliardy korun na odměny zaměstnancům za práci v období pandemie.

Domov pro seniory Onšov projde modernizací 1

Domov pro seniory Onšov projde modernizací

Datum: 12. 5. 2021

Hned tři velké investiční akce se letos uskuteční v Domově pro seniory Onšov. Kompletní rekonstrukcí projde kuchyně, úprav se dočkají také venkovní prostory. Tím bude dokončena rekonstrukce zámecké zahrady.

Nová služba pro osoby s PAS v Horní Cerekvi  1

Nová služba pro osoby s PAS v Horní Cerekvi

Datum: 6. 5. 2021

V průběhu května bude v Horní Cerekvi zahájena stavba Domova se zvláštním režimem pro osoby s poruchami autistického spektra. Nová služba nahradí provoz Denního stacionáře a nabídne kvalifikovanou péči o 6 osob.

Návrat k tradici. Pálení vatry 1

Návrat k tradici. Pálení vatry

Datum: 5. 5. 2021

Po roční odmlce se v Domově pro seniory Onšov uskutečnilo pálení vatry. Oblíbené akce se zúčastnili nejen jeho obyvatelé, ale také klienti z jednotlivých domácností Domova Jeřabina Pelhřimov. Díky očkování se totiž život v organizaci vrací zpět do starých kolejí.

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2020 2

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2020

Datum: 3. 5. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov zveřejnil výroční zprávu za rok 2020. V jejím obsahu je zevrubně představena činnost zařízení za uplynulý rok a je volně přístupná na webu organizace.

Vyplatíme další mimořádné odměny 1

Vyplatíme další mimořádné odměny

Datum: 28. 4. 2021

Pracovní nasazení zaměstnanců Domova Jeřabina Pelhřimov v další vlně koronavirové pandemie bude opět finančně zohledněno v jejich výplatě. Do její výše bude započítána mimořádná odměna, která bude vyplacena z dotace, kterou poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Opět jsme se zapojili do jarního kola Sbírky potravin 1

Opět jsme se zapojili do jarního kola Sbírky potravin

Datum: 27. 4. 2021

Klienti z Chráněného bydlení v Humpolci se zapojili do jarního kola celorepublikové Sbírky potravin. Coby dobrovolníci pomáhali ke zdárnému průběhu jedné z největších charitativních akcí v České republice.

Výlet do Krkonoš si všichni užili 1

Výlet do Krkonoš si všichni užili

Datum: 26. 4. 2021

Do známých míst odcestovala v minulém týdnu část klientů Domova Jeřabina Pelhřimov. Celkem 4 dny strávili v Rokytnici nad Jizerou, odkud vyráželi na výlety. Krkonoše se řádí mezi jejich oblíbené místo

Pomohli jsme uklidit Vysočinu 1

Pomohli jsme uklidit Vysočinu

Datum: 20. 4. 2021

Klienti z Chráněných bydlení v Humpolci a Pelhřimově se zapojili do 12. ročníku osvětové akce s názvem Čistá Vysočina. Společně s dalšími dobrovolníky pomohli uklidit veřejná prostranství. Výsledek byl znát na první pohled.

Návštěva radního Kraje Vysočina Jana Tourka v Domově pro seniory Onšov 1

Návštěva radního Kraje Vysočina Jana Tourka v Domově pro seniory Onšov

Datum: 15. 4. 2021

Krajský radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek navštívil Domov pro seniory Onšov. Stěžejním tématem jeho návštěvy byla modernizace kuchyně, která letos v zařízení proběhne.

Modrá vlajka jako výraz podpory osobám s PAS 1

Modrá vlajka jako výraz podpory osobám s PAS

Datum: 8. 4. 2021

V uplynulých dnech zavlála v sídle Domova Jeřabina Pelhřimov modrá vlajka. Šlo o již z dálky viditelné vyjádření podpory osobám s poruchou autistického spektra.

Velikonoční přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála 2

Velikonoční přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála

Datum: 2. 4. 2021

Dobré přetrvává. A tak sváteční slovo napsané v pracovně v druhém patře sídla organizace, která je mnohými dávána za vzor, opět slouží k zastavení, pro potěchu a také k zamyšlení.

Domov Jeřabina Pelhřimov podpoří osoby s PAS 1

Domov Jeřabina Pelhřimov podpoří osoby s PAS

Datum: 30. 3. 2021

Už tento pátek se sídlo Kraje Vysočina rozsvítí modře, čímž se podpoří osoby s poruchou autistického spektra. Svůj podíl na tom má Domov Jeřabina Pelhřimov. V sídle zařízení již také zavlál modrý prapor coby vyjádření podpory.

Druhá vlna očkování v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Druhá vlna očkování v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 23. 3. 2021

Po pauze mezi jednotlivými dávkami proběhla v Domově Jeřabina Pelhřimov druhá vlna očkování proti koronaviru. Klienti, obyvatelé a v neposlední řadě personál jsou již maximálně chráněni.

Světový den sociální práce a srdce pro sociální pracovníky 1

Světový den sociální práce a srdce pro sociální pracovníky

Datum: 16. 3. 2021

Na 16. března připadá Světový den sociální práce, díky kterému si připomínáme práci sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách. Koronavirová epidemie je vystavila nelehké zkoušce, kterou však zvládli a je na místě jim nejen poděkovat, ale také je podpořit.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila Domov Jeřabina Pelhřimov 2

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila Domov Jeřabina Pelhřimov

Datum: 15. 3. 2021

V pátek 12. března přivítal Domov Jeřabina Pelhřimov vzácného hosta. Na návštěvu zavítala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách 1

Mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách

Datum: 11. 3. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov využije možnosti zažádat si o dotaci na další kolo mimořádných odměn pro své zaměstnance za jejich pracovní nasazení v době přetrvávající koronavirové epidemie.

Vlna dobrých skutků v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Vlna dobrých skutků v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 6. 3. 2021

Zhoršující se epidemická situace nezastavila vlnu dobrých skutků, které rozjasňují dny v Domově Jeřabina Pelhřimov. Jde o sousedskou výpomoc, četné dary, pomáhat se snaží také rodiny obyvatel a klientů.

Důležitý vzkaz. Zpřísněná opatření neohrozí chod Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Důležitý vzkaz. Zpřísněná opatření neohrozí chod Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 2. 3. 2021

Zpřísněná opatření zavedená od tohoto týdne v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací zásadně neohrozí chod Domova Jeřabina Pelhřimov. Dojde sice k omezení některých aktivit, ale život v zařízení se nezastaví.

Oslavy masopustu v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Oslavy masopustu v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 19. 2. 2021

Každoročně probíhají v Domově Jeřabina Pelhřimov oslavy masopustu, které vyvrcholily v tomto týdnu. Slavili obyvatelé Domova pro seniory Onšov, klienti v prostorách Denního stacionáře v Pelhřimově a veselo bylo také na jednotlivých adresách zařízení.

Klíč k dobré náladě: Každodenní aktivity a také výlety 1

Klíč k dobré náladě: Každodenní aktivity a také výlety

Datum: 12. 2. 2021

I přes omezení související se zavedenými opatřeními si klienti Domova Jeřabina Pelhřimov začátek letošního roku užívají naplno. Přispívají k tomu především každodenní aktivity, které se odehrávají nejen na jednotlivých adresách zařízení, ale také výlety po okolí.

Úkol č. 1: Neutichající ochrana klientů, obyvatel a personálu 1

Úkol č. 1: Neutichající ochrana klientů, obyvatel a personálu

Datum: 3. 2. 2021

Epidemická situace se stále nelepší, a tak Domov Jeřabina Pelhřimov neslevuje ze zavedených opatření. Zároveň se snaží o to, aby měla co nejmenší dopad na chod zařízení. Vítaný impuls představovalo také očkování proti koronaviru.

Projekt zaměřený na pomoc osobám s poruchou autistického spektra 1

Projekt zaměřený na pomoc osobám s poruchou autistického spektra

Datum: 28. 1. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov je zapojen do projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Ten má na základě mezioborové spolupráce docílit vznik sítě sociálních i navazujících služeb, které umožní osobám s touto poruchou a jejich rodinným příslušníkům žít plnohodnotný život.

Odstartovaly práce na Kalendáři duše pro rok 2022 1

Odstartovaly práce na Kalendáři duše pro rok 2022

Datum: 26. 1. 2021

V Domově Jeřabina Pelhřimov se připravuje již třetí vydání Kalendáře duše. Vznikají totiž první snímky do praktického průvodce rokem 2022. V hledáčku budou opět klienti a obyvatelé zařízení, kteří se tentokrát postavili nejen před, ale také za fotoaparát.

Pozitivní ohlasy na očkování 1

Pozitivní ohlasy na očkování

Datum: 20. 1. 2021

Klienti, obyvatelé a personál Domova Jeřabina Pelhřimov již absolvovali očkování proti koronaviru. Skvělou práci při tom odvedl mobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov.

#

Očkování v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 15. 1. 2021

V průběhu tohoto týdne proběhlo v Domově Jeřabina Pelhřimov očkování proti koronaviru. Klienti, obyvatelé a v neposlední řadě personál jsou odteď chráněni.

Zobrazeno 1-30 ze 145

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Děkujeme za podporu