Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 163
Blýskání na lepší časy  1

Blýskání na lepší časy

Datum: 21. 9. 2021

Vysoká škola polytechnická Jihlava uspořádala ve spolupráci s Domovem Jeřabina Pelhřimov a Krajem Vysočina konferenci s názvem Blýskání na lepší časy při řešení sluchových vad seniorů, na kterou navázal vzdělávací seminář. Jednalo se o výstupy projektu, do kterého je naše organizace zapojena.

Parkiáda - naše srdeční záležitost 1

Parkiáda - naše srdeční záležitost

Datum: 14. 9. 2021

Letošní ročník akce s názvem Parkiáda, kde měl své zastoupení Domov Jeřabina Pelhřimov, je minulostí. Akce, která se koná pod hlavičkou projektu Fotografiemi pro radost, opět ukázala, že hendikep nemusí znamenat překážku. Organizátoři jako vždy odvedli skvělou práci!

Vydařená rozlučka s létem 1

Vydařená rozlučka s létem

Datum: 10. 9. 2021

Úterní dění patřilo v Domově Jeřabina Pelhřimova tradiční rozlučce s létem. Oblíbené akce se zúčastnili nejen obyvatelé Domova pro seniory Onšov, v jehož zámecké zahradě se její program odehrál, ale také klienti ze všech adres Domova Jeřabina Pelhřimov.

Jedeme na Parkiádu, kde si každý najde to své  1

Jedeme na Parkiádu, kde si každý najde to své

Datum: 7. 9. 2021

Klienti Domova Jeřabina Pelhřimov se chystají na letošní ročník Parkiády, která se koná pod hlavičkou projektu Fotografiemi pro radost. Připraven bude celodenní program pro všechny bez ohledu na hendikep.

Loučení s létem 1

Loučení s létem

Datum: 2. 9. 2021

Domově pro seniory Onšov se uskuteční tradiční rozlučka s létem. Odpolední program je šitý na míru jeho obyvatelům a představuje vítané zpestření.

Domov Jeřabina Pelhřimov na stránkách týdeník 5plus2 2

Domov Jeřabina Pelhřimov na stránkách týdeník 5plus2

Datum: 30. 8. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov využil možnosti zviditelnění ve speciální příloze týdeníku 5plus2. Díky tomu se každá domácnost na Vysočině dočetla o zprovoznění nové služby pro osoby s poruchami autistického spektra v Horní Cerekvi.

Seminář zaměřený na práci se seniory se sluchovými vadami 1

Seminář zaměřený na práci se seniory se sluchovými vadami

Datum: 24. 8. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov zve všechny zájemce na vzdělávací seminář, který organizuje ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava a Krajem Vysočina. Seminář bude zaměřen na specifika práce se seniory se sluchovými vadami a půjde jeden z výstupu projektu, do kterého je organizace zapojena.

Domov Jeřabina Pelhřimov propaguje dostupnost sociálních služeb pro osoby s PAS 1

Domov Jeřabina Pelhřimov propaguje dostupnost sociálních služeb pro osoby s PAS

Datum: 19. 8. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov se stal jednou z tváří osvětové kampaně, která se rozjela pod hlavičkou projektu s názvem Rozvoj systému sociálních služeb. Jejím prostřednictvím chce upozornit na dostupnost sociálních služeb pro osoby s poruchami autistického spektra.

Změna sociální služby 1

Změna sociální služby

Datum: 4. 8. 2021

V Novém Rychnově došlo ke změně poskytované sociální služby. Původně zavedené Chráněné bydlení bylo od 1. července nahrazeno sociální službou Domov pro osoby se zdravotním postižením.

Dvoudenní stáž pracovníků ze Slovenska 1

Dvoudenní stáž pracovníků ze Slovenska

Datum: 28. 7. 2021

Na dvoudenní pracovní stáž přicestovali ve středu 28. července do Domova Jeřabina Pelhřimov sociální pracovníci ze Slovenska. Nabité informace chtějí zúročit v rámci projektu Deinštitucionalizácia zaradení sociálných služieb.

Domov Jeřabina Pelhřimov se stal jednou z tváří osvětové kampaně 1

Domov Jeřabina Pelhřimov se stal jednou z tváří osvětové kampaně

Datum: 27. 7. 2021

Díky projektu s názvem Rozvoj systému sociálních služeb se na plné obrátky rozjela kampaň upozorňující na projevy Parkinsonovy nemoci a poruch autistického spektra. Jednou z jejích viditelných tváří je Domov Jeřabina Pelhřimov.

Výjezdní zasedání Finančního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina 1

Výjezdní zasedání Finančního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina

Datum: 19. 7. 2021

Členové Finančního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina navštívili v minulém týdnu sídlo Domova Jeřabina Pelhřimov, kde se uskutečnilo výjezdní zasedání, které bylo spojeno s prohlídkou transformovaného bydlení.

Letos slavíme šest let na nových adresách 1

Letos slavíme šest let na nových adresách

Datum: 12. 7. 2021

Letos uplynulo šest let od transformace Domova Jeřabina Pelhřimov, který prošel dlouhou cestu přechodu z velkého ústavního zařízení až po domácnosti rodinného typu. Díky tomu se naplnila stěžejní myšlenka celého procesu. Žít ve svém a po svém.

Domov Jeřabina Pelhřimov obdržel interaktivní tabuli od společnosti Huawei 1

Domov Jeřabina Pelhřimov obdržel interaktivní tabuli od společnosti Huawei

Datum: 5. 7. 2021

Společnost Huawei pokračuje v technologické podpoře Domova Jeřabina Pelhřimov. Po chytrých telefonech darovala organizaci interaktivní tabuli, jež bude využita v péči o klienty s poruchami autistického spektra.

Vzkaz na jižní Moravu. „Myslíme na vás“.  1

Vzkaz na jižní Moravu. „Myslíme na vás“.

Datum: 25. 6. 2021

Včerejší dění zahalila přírodní katastrofa na jižní Moravě, kde řádilo tornády. Obrazy zkázy pohnul s každým. Neobývatelný je také Domov pro seniory v Hodoníně, jehož obyvatelé byli evakuováni. Lůžka přitom nabídla ostatní zařízení v Jihomoravském kraji.

V Horní Cerekvi bude otevřena nová služba pro lidi s PAS 1

V Horní Cerekvi bude otevřena nová služba pro lidi s PAS

Datum: 23. 6. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov bude v Horní Cerekvi provozovat novou sociální službu, kterou bude Domov se zvláštním režimem pro osoby s poruchami autistického spektra. Jejímu otevření předchází přestavba Denního stacionáře, která byla dnes slavnostně zahájena.

Čas letních dovolených 1

Čas letních dovolených

Datum: 18. 6. 2021

S nastupujícím létem vyrážejí klienti Domova Jeřabina Pelhřimov na zasloužené dovolené. Jde o vícedenní pobyty, na které se vždy moc těší. Letos již stihli poznat kouzlo jižních Čech či opravdového tábora.

Slavnostní zahájení přestavby Domova se zvláštním režimem v Horní Cerekvi 1

Slavnostní zahájení přestavby Domova se zvláštním režimem v Horní Cerekvi

Datum: 15. 6. 2021

Pod hlavičkou Domova Jeřabina Pelhřimov bude v Horní Cerekvi zprovozněna nová sociální služba. Půjde o Domov se zvláštním režimem pro osoby s poruchami autistického spektra. Jejímu otevření předchází přestavba Denního stacionáře.

Metodika představuje vítanou novinku pro práci s klienty se ztrátou sluchu 1

Metodika představuje vítanou novinku pro práci s klienty se ztrátou sluchu

Datum: 11. 6. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov společně s Domovem Nové Syrovice a Domovem pro seniory Lesnov bude využívat speciální metodiku pro práci s klienty se ztrátou sluchu. Jde o výstup projektu se zkráceným názvem Sluch, do kterého byla naše organizace zapojena.

Nová parkovací místa  1

Nová parkovací místa

Datum: 10. 6. 2021

V sídle Domova Jeřabina Pelhřimov Pelhřimov přibyla nová parkovací místa. Sloužit budou návštěvníkům Denního stacionáře a také personálu. Jejich výstavba představovala dlouhodobě plánovanou investiční akci.

Natáčení kriminálky v Domově pro seniory Onšov 1

Natáčení kriminálky v Domově pro seniory Onšov

Datum: 2. 6. 2021

Nevšední zážitek prožil Domov pro seniory Onšov. V jeho interiérech a exteriérech se natáčel kriminální seriál. Do filmových rolí byli obsazení také jeho obyvatelé a personál. Výsledek bude k vidění ve vysílání TV NOVA.

Pobyt v Želivě byl pro všechny velkým zážitkem  1

Pobyt v Želivě byl pro všechny velkým zážitkem

Datum: 25. 5. 2021

Část klientů z Domova Jeřabina Pelhřimov strávila několik dní v Rekreačním středisku Želivka. Nabitý program vyšperkoval vzlet balónem.

Do sociálních služeb míří odměny za práci v době pandemie koronaviru 1

Do sociálních služeb míří odměny za práci v době pandemie koronaviru

Datum: 19. 5. 2021

Z hejtmanství přišla dlouho očekávaná zpráva. Kraj Vysočina v následujících dnech rozešle krajským lůžkovým poskytovatelům zdravotní péče a zřizovaným sociálním zařízením v regionu více než půl miliardy korun na odměny zaměstnancům za práci v období pandemie.

Domov pro seniory Onšov projde modernizací 1

Domov pro seniory Onšov projde modernizací

Datum: 12. 5. 2021

Hned tři velké investiční akce se letos uskuteční v Domově pro seniory Onšov. Kompletní rekonstrukcí projde kuchyně, úprav se dočkají také venkovní prostory. Tím bude dokončena rekonstrukce zámecké zahrady.

Nová služba pro osoby s PAS v Horní Cerekvi  1

Nová služba pro osoby s PAS v Horní Cerekvi

Datum: 6. 5. 2021

V průběhu května bude v Horní Cerekvi zahájena stavba Domova se zvláštním režimem pro osoby s poruchami autistického spektra. Nová služba nahradí provoz Denního stacionáře a nabídne kvalifikovanou péči o 6 osob.

Návrat k tradici. Pálení vatry 1

Návrat k tradici. Pálení vatry

Datum: 5. 5. 2021

Po roční odmlce se v Domově pro seniory Onšov uskutečnilo pálení vatry. Oblíbené akce se zúčastnili nejen jeho obyvatelé, ale také klienti z jednotlivých domácností Domova Jeřabina Pelhřimov. Díky očkování se totiž život v organizaci vrací zpět do starých kolejí.

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2020 2

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2020

Datum: 3. 5. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov zveřejnil výroční zprávu za rok 2020. V jejím obsahu je zevrubně představena činnost zařízení za uplynulý rok a je volně přístupná na webu organizace.

Vyplatíme další mimořádné odměny 1

Vyplatíme další mimořádné odměny

Datum: 28. 4. 2021

Pracovní nasazení zaměstnanců Domova Jeřabina Pelhřimov v další vlně koronavirové pandemie bude opět finančně zohledněno v jejich výplatě. Do její výše bude započítána mimořádná odměna, která bude vyplacena z dotace, kterou poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Opět jsme se zapojili do jarního kola Sbírky potravin 1

Opět jsme se zapojili do jarního kola Sbírky potravin

Datum: 27. 4. 2021

Klienti z Chráněného bydlení v Humpolci se zapojili do jarního kola celorepublikové Sbírky potravin. Coby dobrovolníci pomáhali ke zdárnému průběhu jedné z největších charitativních akcí v České republice.

Výlet do Krkonoš si všichni užili 1

Výlet do Krkonoš si všichni užili

Datum: 26. 4. 2021

Do známých míst odcestovala v minulém týdnu část klientů Domova Jeřabina Pelhřimov. Celkem 4 dny strávili v Rokytnici nad Jizerou, odkud vyráželi na výlety. Krkonoše se řádí mezi jejich oblíbené místo

Zobrazeno 1-30 ze 163

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Děkujeme za podporu