Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 272
Leden ve znamení aktivit 1

Leden ve znamení aktivit

Datum: 24. 1. 2023

Rozjezd nového roku se v Domově Jeřabina Pelhřimov nese v aktivním duchu. Velké oblibě se těší nové kroužky, počasí přeje venkovním aktivitám, rušno je také v nově otevřeném centru zdravého životního stylu. Tradičně oblíbené jsou i společné akce včetně fandění na pelhřimovském zimním stadionu.

 Centrum zdravého životního stylu 1

Centrum zdravého životního stylu

Datum: 19. 1. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov rozšířil svoji nabídku služeb. V prostorách Denního stacionáře bylo otevřeno centrum zdravého životního stylu, které mohou využívat jak klienti, tak personál. Tímto krokem chce zařízení podpořit péči o zdraví. Letošní rok vyhlásilo rokem zdraví.

Stojí za pozornost. Tisková zpráva o systematické péči věnované osobám s PAS v Kraji Vysočina  1

Stojí za pozornost. Tisková zpráva o systematické péči věnované osobám s PAS v Kraji Vysočina

Datum: 16. 1. 2023

Hejtmanství vydalo tiskovou zprávu vážící se k systematické péči věnované osobám s poruchami autistického spektra. V jejím obsahu je zmiňován Domov Jeřabina Pelhřimov, který pečuje o tuto klientele. Vyzdvihováno je také naše zapojení do projektu zaměřeného na autismus, jenž by měl letos pokračovat.

Tečka za charitativním projektem a zásoba radosti 1

Tečka za charitativním projektem a zásoba radosti

Datum: 12. 1. 2023

Charitativní projekt Daruj hračku se může pyšnit nevídaným skóre. Společně s dárci splnil totiž naprostou většinu přání klientů Domova Jeřabina Pelhřimov, který se do předvánoční akce přihlásil poprvé. Pro tolik radosti se jen stěží hledají slova.

Tříkrálový průvod 2

Tříkrálový průvod

Datum: 10. 1. 2023

Tradice pokračuje! A tak se v režii Domova Jeřabina Pelhřimov i letos uskutečnil Tříkrálový průvod v podání našich zaměstnanců, který vedl ředitel zařízení Petr Krčál. Nevšední zážitek byl na světě.

Nový rok se v Domově Jeřabina Pelhřimov ponese ve znamení novinek 1

Nový rok se v Domově Jeřabina Pelhřimov ponese ve znamení novinek

Datum: 5. 1. 2023

Hned několik novinek si na nový rok připravil Domov Jeřabina Pelhřimov. Rok 2023 bude zasvěcen péči o zdraví, kdy bude v sídle organizace otevřeno centrum zdravého životního stylu. Velká změna čeká také dva klienty, kteří se rozhodli osamostatnit a zařizují si vlastní bydlení.

O solidaritě na stránkách Jihlavských listů 1

O solidaritě na stránkách Jihlavských listů

Datum: 27. 12. 2022

V tištěném vydaní a také na webu Jihlavských listů byl publikován příspěvek zástupce ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Aleše Urbana. V jeho obsahu vyzdvihuje nezvyklé pouto, kdy našemu zařízení fandí dva špičkové sportovní kluby, kterými jsou HC Dukla Jihlava a FC Vysočina Jihlava.

PF 2023 1

PF 2023

Datum: 22. 12. 2022

Jde o tradici. A tak i letos vzniklo pod hlavičkou Domova Jeřabina Pelhřimov vánoční a novoroční přání. Opět přitom sázíme na neokoukanou formu a naši srdečnost. Ruku k dílu přidali jak klienti, tak i zaměstnanci naší organizace. I v tomto případě se potvrdilo, že táhnout za jeden provaz nás baví.

Návštěva radního Kraje Vysočina Jana Tourka v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Návštěva radního Kraje Vysočina Jana Tourka v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 21. 12. 2022

Krajský radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek navštívil Domov Jeřabina Pelhřimov. Společně s vedením organizace si prohlédl Domov se zvláštním režimem 1 a 2 v Horní Cerekvi a také probral plány zařízení na příští rok.

Sváteční slovo ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála 1

Sváteční slovo ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála

Datum: 20. 12. 2022

Kouzlo Vánoc se promítá do chodu Domova Jeřabina Pelhřimov, kde se všichni těší na příchod nejoblíbenějších svátků v roce. Všudypřítomných úsměvů si po náročném roce považuje ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Projekt Daruj hračku ozdobila splněná přání 1

Projekt Daruj hračku ozdobila splněná přání

Datum: 19. 12. 2022

V pondělí 19. prosince byl slavnostně ukončen letošní ročník charitativního projektu Daruj hračku. V průběhu galaprogramu byla splněna také přání klientů Domova Jeřabina Pelhřimov, kteří si z Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě odvezli dárky domů.

Vánoční dárek v podobě zásoby vitamínů 1

Vánoční dárek v podobě zásoby vitamínů

Datum: 14. 12. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov se zapojil do 3. ročníku kampaně Udělejme spolu svět lepší, která je dílem společnosti Green-Swan Pharmaceuticals ČR a rádia Frekvence 1. I letos se její tvůrci zaměřili na podporu domovů pro seniory. Výsledkem je zásoba vitamínů pro Domov pro seniory Onšov na celý rok.

Kalendář Domova Jeřabina Pelhřimov na rok 2023 voní novotou 1

Kalendář Domova Jeřabina Pelhřimov na rok 2023 voní novotou

Datum: 12. 12. 2022

Tradice pokračuje. A tak Domov Jeřabina Pelhřimov vytiskl svůj další Kalendář duše. Praktického průvodce rokem 2023 již dorazil z tiskárny. Kdo si jej prohlédl, nešetří slovy chvály.

Advent v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Advent v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 9. 12. 2022

V Domově Jeřabina Pelhřimov zavládla vánoční nálada a znát je to na každém kroku. Adventní čas s sebou přináší také sváteční program a možnost jít ostatním naproti.

Propagační předměty pro hokejovou legendu 1

Propagační předměty pro hokejovou legendu

Datum: 7. 12. 2022

K oboustranné spokojenosti se daří rozvíjet spolupráci s hokejovým klubem HC Dukla Jihlava, jehož část propagačních předmětů vznikla pod šikovnýma rukama klientů Domova Jeřabina Pelhřimov.

Ostrý závěr kampaně Movember 1

Ostrý závěr kampaně Movember

Datum: 28. 11. 2022

Tečku za letošní kampaní Movember učinilo v Domově Jeřabina Pelhřimov hromadné holení. Pověstný knírek si část klientů a zaměstnanců nechala pro dobrou věc růst v průběhu celého listopadového měsíce. Vydrželi tak do úplného konce.

Vyhlášení výsledků výzvy Skóruj na dálku 1

Vyhlášení výsledků výzvy Skóruj na dálku

Datum: 23. 11. 2022

V druhé polovině října byla ukončena on-line výzva Skóruj na dálku, kterou vyhlásili organizátoři fotbalového turnaje pro handicapované s názvem Seni Cup. Do klání na dálku se zapojil také Domov Jeřabina Pelhřimov, jemuž připadlo ocenění v hudebně-dramatické kategorii.

Kalendář duše pro rok 2023 míří do tiskárny 1

Kalendář duše pro rok 2023 míří do tiskárny

Datum: 21. 11. 2022

Většina práce na Kalendáři duše pro rok 2023, pod kterým je podepsán Domov Jeřabina Pelhřimov, je u konce. V pořadí již čtvrté vydání má namířeno do tiskárny. Kostru praktického průvodce příštím rokem opět tvoří fotografie klientů a obyvatel zařízení. Tentokrát jde o srovnávací snímky.

Podzimní kolo Sbírky potravin s účastí Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Podzimní kolo Sbírky potravin s účastí Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 15. 11. 2022

Klienti z Chráněného bydlení v Humpolci se zapojili do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin. Coby dobrovolníci pomáhali v průběhu jedné z největších charitativní akcí v České republice. I díky naší pomoci se podařilo naplnit sklady potravinových bank.

Děkovné dopisy s hlavičkou Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Děkovné dopisy s hlavičkou Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 9. 11. 2022

Klienti Domova Jeřabina Pelhřimov jsou bohatší o sportovní zážitky. V uplynulých dnech navštívili jak hokejové, tak fotbalové utkání, a to díky podpoře klubů HC Dukla Jihlava a FC Vysočina Jihlava. Jejich představitelům adresoval srdečné poděkování ředitel našeho zařízení Petr Krčál.

Kotel Domova Jeřabina Pelhřimov se chystá do akce 1

Kotel Domova Jeřabina Pelhřimov se chystá do akce

Datum: 1. 11. 2022

Do hlediště ledního i fotbalového stadionu se v tomto týdnu vypraví klienti Domova Jeřabina Pelhřimov. Ve středu poženou za body hokejisty HC Dukla Jihlava, v pátek pak budou fandit fotbalistům FC Vysočina Jihlava. Fanouškovská horečka v zařízení stoupá.

Movember v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Movember v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 31. 10. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov se zapojí do kampaně Movember. Tím se připojí k dobré věci a zároveň půjde o velkou premiéru, které se zúčastní jak zaměstnanci, tak klienti zařízení, jež si nechají během 30 dnů nechají narůst pověstný knírek.

Domov Jeřabina Pelhřimov se zapojil do projektu Daruj hračku 1

Domov Jeřabina Pelhřimov se zapojil do projektu Daruj hračku

Datum: 27. 10. 2022

V rámci letošního ročníku sbírky Daruj hračku lze podpořit i přání klientů z Domova Jeřabina Pelhřimov, kteří se zapojili do tradičního charitativního projektu. Pod jeho hlavičkou bude Ježíšek nadělovat dárky 19. prosince v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Závěrečná konference projektu zaměřeného na autismus 1

Závěrečná konference projektu zaměřeného na autismus

Datum: 20. 10. 2022

Začátek příštího týdne se zasloužené pozornosti bude těšit téma autismu. Pod hlavičkou projektu Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina se uskuteční závěrečná konference. V jejím průběhu bude slovo patřit také Domovu Jeřabina Pelhřimov.

Byli jsme u toho. Další víkendový pobyt pro rodiny pečující o osoby s autismem 1

Byli jsme u toho. Další víkendový pobyt pro rodiny pečující o osoby s autismem

Datum: 17. 10. 2022

Hejtmanství vydalo tiskovou zprávu vážící se k organizaci víkendových pobytů pro rodiny pečující o osoby s autismem. Jde o klíčovou aktivitu projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina, do kterého je zapojen také Domov Jeřabina Pelhřimov.

Týden sociálních služeb aneb "Nejste v tom sami" 1

Týden sociálních služeb aneb "Nejste v tom sami"

Datum: 11. 10. 2022

Ve dnech 3. až 7. října se uskutečnil již 14. ročník Týdne sociálních služeb České republiky. V rámci největší tuzemské přehlídky poskytovatelů sociálních služeb se tradičně prezentoval i Domov Jeřabina Pelhřimov.

700 fanoušků facebookové stánky Domova Jeřabina Pelhřimov 1

700 fanoušků facebookové stánky Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 3. 10. 2022

Facebooková stránka Domova Jeřabina Pelhřimov válí. S tím je spojena také její obliba, kdy roste počet fanoušků, kteří sledují, co je u nás nového. V těchto dnech překonala metu 700 fanoušků.

Přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k Mezinárodnímu dni seniorů 2

Přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k Mezinárodnímu dni seniorů

Datum: 1. 10. 2022

Datum 1. října každoročně patří dříve narozeným ročníkům. Slavíme totiž Mezinárodní den seniorů, který se velkému zájmu těší také v Domově Jeřabina Pelhřimov, pod jehož hlavičkou funguje Domov pro seniory Onšov.

Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 28. 9. 2022

Příští týden se budou zasloužené pozornosti těšit sociální služby. Od 3. do 7. října se bude konat již 14. ročník Týdne sociálních služeb a Domov Jeřabina Pelhřimov bude jeho součástí. V naší režii se uskuteční Dny otevřených dveří, prodej výrobků, které vznikly pod rukama klientů a také workshop.

Stojí za pozornost. Dofinancování speciálních sociálních služeb na Vysočině 1

Stojí za pozornost. Dofinancování speciálních sociálních služeb na Vysočině

Datum: 27. 9. 2022

Hejtmanství vydalo tiskovou zprávu vážící se k dofinancování speciálních sociálních služeb, kdy Ministerstvo práce a sociálních služeb pošle na Vysočinu dalších 7 milionů korun. Část půjde do Domova Jeřabina Pelhřimov. Prostředky budou využity v péči o klienty s poruchami autistického spektra.

Zobrazeno 1-30 ze 272

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Děkujeme za podporu