Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 95
Vyplácíme mimořádné odměny 1

Vyplácíme mimořádné odměny

Datum: 2. 8. 2020

Pracovní nasazení zaměstnanců Domova Jeřabina Pelhřimov v době koronavirové pandemie bude finančně zohledněno v srpnové výplatě. Do její výše bude započítána mimořádná odměna, o kterou se zasloužilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

#

Slavnostní otevření zámecké zahrady v Domově pro seniory Onšov

Datum: 28. 7. 2020

Zámecká zahrada v Domově pro seniory Onšov prošla v minulém roce revitalizací. Proměna venkovního areálu je patrná na každém kroku. V minulém týdnu byla oáza klidu, jak se místu přezdívá, slavnostně otevřena.

#

Dobří lidé mezi námi

Datum: 23. 7. 2020

Výlet do Prahy, kterého se zúčastnili klienti z Domova se zvláštním režimem v Horní Cerekvi, měl srdečný náboj. Uskutečnil se totiž na základě pozvání člověka s velkým srdcem. Společné chvíle, za kterými stojí Terezie Holovská, přitom nekončí.

Premiérový ročník onšovské olympiády 1

Premiérový ročník onšovské olympiády

Datum: 17. 7. 2020

V pátek 24. července se v Domově pro seniory Onšov uskuteční 1. ročník onšovské olympiády. Hýbací den s bohatým programem bude spojen se slavnostním otevřením zámecké zahrady.

Mimořádné odměny pro zaměstnance  2

Mimořádné odměny pro zaměstnance

Datum: 15. 7. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov využil možnosti zažádat si o dotaci na mimořádné odměny pro své zaměstnance za jejich pracovní nasazení v době koronavirové pandemie. Finanční prostředky poskytne Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2019 1

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2019

Datum: 10. 7. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov zveřejnil výroční zprávu za rok 2019. V jejím obsahu je zevrubně představena činnost zařízení za uplynulý rok a je volně přístupná na webu organizace.

Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 7. 7. 2020

Kraj Vysočina neustále vyvíjí snahu o zvyšování kvality života svých obyvatel. Speciální skupinou jsou potom osoby s poruchou autistického spektra, o které pečuje Domov Jeřabina Pelhřimov.

Koncert jako odměna pro obyvatele Domova pro seniory Onšov 1

Koncert jako odměna pro obyvatele Domova pro seniory Onšov

Datum: 19. 6. 2020

Cesta obyvatel Domova pro seniory Onšov do Humpolce, kde odstartoval multižánrový festival Letní Platforma Humpolec, byla symbolická. Po třech měsících totiž opustili brány zařízení.

#

V Domově Jeřabina Pelhřimov vzniká jedinečná sonda

Datum: 12. 6. 2020

Každodennost na fotografiích. Tak by se ve zkratce dal popsat projekt, který v současnosti vzniká v Domově Jeřabina Pelhřimov. Jeho cílem je zachytit jeden den života ve fotografiích. V hledáčku fotoaparátu jsou klienti a obyvatelé.

Domov Jeřabina Pelhřimov zažádal o mimořádné odměny pro své zaměstnance 1

Domov Jeřabina Pelhřimov zažádal o mimořádné odměny pro své zaměstnance

Datum: 10. 6. 2020

Mimořádné odměny pro zaměstnance Domova Jeřabina Pelhřimov jsou zase o něco blíž. Vedení organizace již podalo žádost o dotaci na finanční ohodnocení jejich mimořádného pracovního nasazení v době koronavirové pandemie.

#

Hurá, jedeme na výlet

Datum: 26. 5. 2020

S uvolněním opatření se klienti Domova Jeřabina Pelhřimov mohou těšit na nové zážitky. Zatímco v předchozích týdnech bylo třeba dodržovat potřebná omezení, což se projevilo také v možnostech trávení volného času, v tomto týdnu si leccos vynahradí. Vypraví se totiž na Karlštejn a do Prahy.

Den D nastal. Opatření se uvolňují  1

Den D nastal. Opatření se uvolňují

Datum: 25. 5. 2020

V pondělí 25. května se po několika týdnech vrací do normálu provoz Domova Jeřabina Pelhřimov. Tím pádem jsou také povoleny návštěvy na všech adresách organizace včetně Domova pro seniory Onšov a naplno se rozjíždí také služba denního stacionáře.

Domov Jeřabina Pelhřimov je připravený na uvolnění omezení 1

Domov Jeřabina Pelhřimov je připravený na uvolnění omezení

Datum: 21. 5. 2020

Plán uvolňování opatření, která byla zavedena v souvislosti s koronavirovou nákazou, počítá s 25. květnem coby termínem, kdy bude možné za dodržení předepsaných podmínek povolit návštěvy v Domově Jeřabina Pelhřimov a Domově pro seniory Onšov.

Petr Krčál: Zaměstnanci v sociálních službách si mimořádné odměny zaslouží 1

Petr Krčál: Zaměstnanci v sociálních službách si mimořádné odměny zaslouží

Datum: 12. 5. 2020

O jako nejlépe vynaložených prostředcích hovoří ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál o částce 5,2 miliardy korun, kterou schválila vláda na mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách.

Petr Krčál: Nejzranitelnější musíme chránit nejvíce 1

Petr Krčál: Nejzranitelnější musíme chránit nejvíce

Datum: 6. 5. 2020

Ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál mírní optimismus související s vývojem koronavirové nákazy. Upozorňuje, že ještě nemáme vyhráno a zmiňuje možné riziko druhé koronavlny.

Čarodejnický týden v Domově pro seniory Onšov 2

Čarodějnický týden v Domově pro seniory Onšov

Datum: 27. 4. 2020

Tematický týden odstartoval v Domově pro seniory Onšov. Veškeré dění se točí okolo čarodějnic, přičemž oslava Filipojakubské noci patří mezi obyvateli k těm nejoblíbenějším.

Život v Domově Jeřabina Pelhřimov v době karantény 2

Život v Domově Jeřabina Pelhřimov v době karantény

Datum: 20. 4. 2020

Každého z nás se dotkla potřebná omezení, jež souvisela s příchodem současné pandemie. Platí to také pro Domov Jeřabina Pelhřimov, kde se však život nezastavil. Naopak.

Testování zaměstnanců Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Testování zaměstnanců Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 13. 4. 2020

V Domově Jeřabina Pelhřimov odstartovalo testování zaměstnanců na přítomnost viru COVID-19 či naopak na přítomnost protilátek nového viru. Testy se budou opakovat v čtrnáctidenních intervalech.

Velikonoční přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála 3

Velikonoční přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála

Datum: 9. 4. 2020

K zastavení, pro útěchu, a také zamyšlení. Takové je sváteční slovo napsané v pracovně v druhém patře sídla organizace, která je mnohými dávána za vzor.

Přísná ochrana obyvatel a klientů  1

Přísná ochrana obyvatel a klientů

Datum: 31. 3. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov činí veškeré kroky, aby ochránil své obyvatele a klienty a v neposlední řadě také zaměstnance před dopady nákazy koronavirem COVID-19. Pro případ nouze má k dispozici krizový plán.

Zajišťujeme kontakty s blízkými na dálku 1

Zajišťujeme kontakty s blízkými na dálku

Datum: 26. 3. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov využívá moderní techniku pro spojení klientů a obyvatel s jejich rodinami. Velkým pomocníkem je interaktivní dotykový stůl s názvem senTable, který byl nově pořízen i pro obyvatele Domova pro seniory Onšov.

#

Vyrábíme roušky

Datum: 20. 3. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov se připojil k dobré věci. Jeho klienti a rovněž obyvatelé Domova pro seniory Onšov se pustili do výroby roušek.

Zákaz návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Zákaz návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 13. 3. 2020

Vedení Domova Jeřabina Pelhřimov reaguje na rizika šíření nákazy koronavirem COVID-19 v České republice. Až do odvolání přistoupilo k zákazu návštěv. Opatření se týká také Domova pro seniory v Onšově.

Domov Jeřabina Pelhřimov bude fotit pro radost 1

Domov Jeřabina Pelhřimov bude fotit pro radost

Datum: 9. 3. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov se zapojí do dalšího ročníku projektu Fotografiemi pro radost. Jak název napovídá, vše důležité bude zachyceno a také řečeno fotografiemi.

#

Preventivní opatření proti možnému výskytu koronaviru

Datum: 4. 3. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov nebere na lehkou váhu možný výskyt nového typu chřipky. Přijal tak patřičná opatření, včetně příkazu ředitele, která se vážou k onemocnění COVID-19 vyvolaným novým koronavirem.

#

Tradice žije! Oslavy masopustu se vydařily

Datum: 4. 3. 2020

Týden plný zážitků mají za sebou klienti Domova Jeřabina Pelhřimov a pozadu rozhodně nezůstali ani obyvatelé Domova pro seniory Onšov.

#

Pochvalná slova od náměstka hejtmana Kraje Vysočina Martina Kukly

Datum: 26. 2. 2020

Pokračovat v transformaci rozhodně stojí za to. Takový závěr přinesla návštěva náměstka hejtmana Kraje Vysočina Martina Kukly, který si prohlédl chráněné bydlení a denní stacionář v Počátkách.

Nakládáme s informacemi dle zákona 1

Nakládáme s informacemi dle zákona

Datum: 24. 2. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov vydal prohlášení vážící se ke svobodnému přístupu k informacím. Zároveň chystá zveřejnění výroční zprávy za rok 2019.

Komentář ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k financování sociálních služeb na Vysočině 1

Komentář ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k financování sociálních služeb na Vysočině

Datum: 17. 2. 2020

Jako nejlépe vynaložené prostředky hodnotí ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál částku přesahující miliardu korun, kterou v letošním roce rozdělí Kraj Vysočina na sociální služby.

Nový pomocník v přímé péči 1

Nový pomocník v přímé péči

Datum: 30. 1. 2020

Domov Jeřabina Pelhřimov nově využívá v přímé péči interaktivní dotykový stůl s odborným názvem senTable. Novinka rychle našla uplatnění a těší se velké oblibě.

Zobrazeno 1-30 ze 95

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Děkujeme za podporu