Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 348
Podepsání memoranda s Hodinou H 1

Podepsání memoranda s Hodinou H

Datum: 27. 11. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov rozšiřuje spolupráci s neziskovými organizacemi na Pelhřimovsku. Nově uzavřel memorandum s organizací Hodinou H, která se soustřeďuje na práci s místní komunitou. Od dětí po seniory. Speciální důraz klade na dobrovolnické aktivity.

Kalendář duše zamířil do tiskárny 1

Kalendář duše zamířil do tiskárny

Datum: 22. 11. 2023

Zbývá poslední tečka za prací na Kalendáři duše pro rok 2024, který je dílem Domova Jeřabina Pelhřimov. V pořadí již páté vydání se již tiskne. Kostru praktického průvodce příštím rokem tvoří fotografie klientů a obyvatel našeho zařízení

Návštěva zástupců mezinárodního projektu NEAR 1

Návštěva zástupců mezinárodního projektu NEAR

Datum: 21. 11. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov se stal jednou ze zastávek druhého setkání mezinárodního projektu NEAR, které se konalo v Kraji Vysočina. Projekt zaměřený na sociální služby je financován z programu Interreg Europe. Spojuje know-how nejen z České republiky, ale také ze Španělska, Itálie, Finska a Belgie.

Modré srdce Jeřabiny na novoměstské adrese 1

Modré srdce Jeřabiny na novoměstské adrese

Datum: 12. 11. 2023

Putovní výstava fotografií s názvem Modré srdce Jeřabiny, kterou Domov Jeřabina Pelhřimov přibližuje péči o klienty s poruchami autistického spektra, zamířila na další adresu. Do konce letošního roku k vidění v prostorách Městského úřadu Nového Města na Moravě.

Listopadový program Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc 1

Listopadový program Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc

Datum: 7. 11. 2023

Program na předposlední měsíc v roce nabídne vítané zklidnění, možnost posedět u kávy, popovídat si a poohlédnout se po vánočních dárcích. Součástí programu bude nábor tříkrálových koledníků, probíhá také soutěž Nakup a vyhraj a vyrazit můžete opět na partičku šachu.

Jedinečná spolupráce stvrzena podpisem memoranda 1

Jedinečná spolupráce stvrzena podpisem memoranda

Datum: 1. 11. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov a hokejový klub HC Dukla Jihlava uzavřeli memorandum o spolupráci. Tím byl stanoven pevný rámec společných aktivit. V memorandu s podtitulem Společně na hřišti i mimo něj jsou popsány vztyčné body již započaté spolupráce.

Spolupráci s HC Dukla Jihlava stvrdí podpis memoranda 2

Spolupráci s HC Dukla Jihlava stvrdí podpis memoranda

Datum: 30. 10. 2023

Velká událost se blíží! Domov Jeřabina Pelhřimov a hokejový klub HC Dukla Jihlava uzavřou dohodu o spolupráci. Memorandum vytváří pevný rámec pro budoucí spolupráci obou stran, čímž vzájemné pouto získá jasné obrysy.

Facebooková stránka Obchůdku SPOLU 1

Facebooková stránka Obchůdku SPOLU

Datum: 24. 10. 2023

Na největší sociální síti světa přibyla stránka s názvem Obchůdek SPOLU. Jejím prostřednictvím představujeme aktivity Obchůdku pro dobrou věc, který funguje v rámci Komunitního centra SPOLU. Obě místa najde veřejnost v psaníčkovém domě čp. 17 na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Kalendář duše ukáže neokoukaná spojení 1

Kalendář duše ukáže neokoukaná spojení

Datum: 20. 10. 2023

V Domově Jeřabina Pelhřimov finišují přípravy v pořadí již pátého vydání Kalendáře duše. Kostru praktického průvodce rokem 2024 budou opět tvořit fotografie klientů a obyvatel zařízení. Společně s nimi budou zachyceni zástupci zvířecí říše.

Dneska v papučích. Konal se totiž Papučový den  1

Dneska v papučích. Konal se totiž Papučový den

Datum: 11. 10. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov se připojil k Papučovému dni, který je součástí osvětové kampaně pro mobilní hospice. Zaměstnanci společně s klienty vyslyšeli výzvu Charity Pelhřimov a pelhřimovské nemocnice a s vidinou rekordu nazuli papuče. Kampaň podpořilo také Komunitní centrum s obchůdkem SPOLU.

Přeshraniční spolupráce zaměřená nejen na transformaci 1

Přeshraniční spolupráce zaměřená nejen na transformaci

Datum: 9. 10. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov má nakročeno k navázání další oborové spolupráce. V tuto chvíli se ladí detaily spojení sil s organizací sídlící v Terstu. Zaměřená bude na sdílení přínosů procesu transformace sociálních služeb a možnosti výměny klientů a zaměstnanců.

Nová organizační struktura Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Nová organizační struktura Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 5. 10. 2023

Řízení Domova Jeřabina Pelhřimov podléhá nové organizační struktuře, jež se týká vedení klíčových úseků včetně Domova pro seniory Onšov. Základ představuje systémové řízení.

Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 2. 10. 2023

V tomto týdnu se zasloužené pozornosti těší sociální služby. Od 2. do 8. října probíhá již 15. ročník Týdne sociálních služeb a Domov Jeřabina Pelhřimov se opět připojí k této tradiční přehlídce. V rámci nabitého programu pořádá Dny otevřených dveří, prodej výrobků či tvůrčí dílny.

Přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k Mezinárodnímu dni seniorů 1

Přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k Mezinárodnímu dni seniorů

Datum: 30. 9. 2023

Datum 1. října náleží dříve narozeným ročníkům. Slavíme totiž Mezinárodní den seniorů. Velkému zájmu se těší také v Domově Jeřabina Pelhřimov, který spravuje Domov pro seniory Onšov. Svátek se poprvé slavil 1. října 1991.

Spolupráce s legendárním hokejovým klubem pokračuje 1

Spolupráce s legendárním hokejovým klubem pokračuje

Datum: 26. 9. 2023

Hokejisté HC Dukla Jihlava rozehráli nový ročník Change ligy. Hokejem nyní žijí také klienti Domova Jeřabina Pelhřimov, který spolupracuje s legendou mezi hokejovými kluby. Vzájemné pouto přetrvalo.

Na Parkiádu ve speciálních tričkách 1

Na Parkiádu ve speciálních tričkách

Datum: 19. 9. 2023

Část klientů Domova Jeřabina Pelhřimov má na tuto neděli program jasný. Vypraví se totiž do Prahy, kde se koná již 7. ročník akce s názvem Parkiáda. Akci pro všechny bez ohledu na hendikep opět pořádá projekt Pomáháme fotografiemi, do kterého je zapojeno také naše zařízení.

Testování paměti pro veřejnost 1

Testování paměti pro veřejnost

Datum: 16. 9. 2023

Na 21. září připadá Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. A tak Domov Jeřabina Pelhřimov ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené Kraje Vysočina pořádá testování paměti pro veřejnost. Konat se bude v prostorách Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc.

Rocková jízda s Domovem Jeřabina Pelhřimov 1

Rocková jízda s Domovem Jeřabina Pelhřimov

Datum: 13. 9. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov čeká velká premiéra. Jeho stánek bude součástí programu pátečního Open Air ve Speřících u Humpolec, kde se uskuteční koncert rockové legendy kapely KEKS, pro niž pomoc není cizím slovem. Jejím dílem byly online muzikoterapeutické koncerty "Z klubu do obýváku".

Domov Jeřabina Pelhřimov se veze na zelené vlně 1

Domov Jeřabina Pelhřimov se veze na zelené vlně

Datum: 8. 9. 2023

Vozový park Domova Jeřabina Pelhřimov posílil elektromobil. Při jeho pořízení byla využita dotace a pomáhat bude v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Novém Rychnově. S tím byly spojeny také potřebné úpravy moderního vozu.

Světové hity zazní v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Světové hity zazní v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 5. 9. 2023

Do Domova Jeřabina Pelhřimov má namířeno jedna nejúspěšnějších kapel v historii populární hudby. Ve čtvrtek 7. září se v prostorách našeho zařízení uskuteční vystoupení ABBA STARS. Oblíbené melodie si může připomenout také veřejnost

Hod polničskou kolejnicí s Domovem Jeřabina Pelhřimov 1

Hod polničskou kolejnicí s Domovem Jeřabina Pelhřimov

Datum: 31. 8. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov táhne za jeden provaz s organizátory tradiční akce s názvem Hod polničskou kolejnicí. Tím pádem nebude chybět na letošním ročníku, který se uskuteční v sobotu 2. září v prostorách v areálu Salónu Expres Vagón Polnička.

Každý může být umělcem 1

Každý může být umělcem

Datum: 30. 8. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov se poprvé účastní soutěže s názvem Každý může být umělcem. Želízkem v ohni je obraz pana Tomáše z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Novém Rychnově, jehož díla jsou k vidění v Komunitním centru s obchůdkem pro dobrou věc.

Zelená spolupráci s dalšími organizacemi ze sociální oblasti 1

Zelená spolupráci s dalšími organizacemi ze sociální oblasti

Datum: 29. 8. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov navazuje spolupráci s dalšími organizacemi ze sociální oblasti. Spolupráce s Domovem seniorů Stříbrné Terasy a Integrovaným centrem sociálních služeb Jihlava cílí nejen na výměnu zkušeností, ale také na navázání kontaktu mezi obyvateli a klienty všech tří zařízení.

Děkujeme všem! Dobroakce přinesla 8862 korun 1

Děkujeme všem! Dobroakce přinesla 8862 korun

Datum: 28. 8. 2023

Kvůli velkému zájmu prodloužená dobroakce s názvem Probírka ošatníku, která probíhala v Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc, přinesla kýžený výsledek. Prodejem oblečení a doplňků se podařilo vybrat částku 8862 korun, jež budou využita na nákup bionické protézy.

1000 sledujících FB stránky Domov Jeřabina Pelhřimov 1

1000 sledujících FB stránky Domov Jeřabina Pelhřimov

Datum: 17. 8. 2023

Facebooková stránka Domova Jeřabina Pelhřimov jede! A díky tomu roste i počet jejích fanoušků a také sledujících. Nově překonala metu 1000 sledujících, kteří se pravidelně dozvídají, co je v našem zařízení nového.

Srpnový program Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc 1

Srpnový program Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc

Datum: 4. 8. 2023

Nabitý program čeká na návštěvníky Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc, kteří do jeho prostor zavítají v průběhu tohoto měsíce. Ojedinělé místo je pro veřejnost otevřeno v centru Pelhřimova.

Dobroakce prodloužena do 10. srpna 1

Dobroakce prodloužena do 10. srpna

Datum: 3. 8. 2023

V rámci srpnového programu Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc, které najde veřejnost v centru Pelhřimova, pokračuje dobroakce s názvem Probírka ošatníku. Prodloužena byla do 10. srpna. Do tohoto data si veřejnost může pořídit šik doplňky a jejich koupí podpořit nákup bionické protézy.

Staňte se vedoucím sociální služby 1

Staňte se vedoucím sociální služby

Datum: 1. 8. 2023

Domov Jeřabina Pelhřimov hledá nové posily na vedoucí pozice. Nabídku pracovních pozic jsme rozšířili o místa pracovníků v sociálních službách, kteří povedou Chráněná bydlení v Pelhřimově a Počátkách. Těšíme se na nové tváře se srdcem na správném místě.

Pomoc přímo na místě. Návštěva Zakarpatské Ukrajiny 1

Pomoc přímo na místě. Návštěva Zakarpatské Ukrajiny

Datum: 31. 7. 2023

Vedení Domova Jeřabina Pelhřimov zavítalo ve dnech 24. – 28. července na Zakarpatskou Ukrajinu. Jednalo se o dlouhodobě plánovanou cestu, jejímž hlavním cílem byla pomoc. Válka si nevybírá, a tak i tato oblast ukrajinského státu čelí následkům vojenské invaze ruských vojsk.

Výtěžek z dobroakce bude využit na pořízení bionické protézy 1

Výtěžek z dobroakce bude využit na pořízení bionické protézy

Datum: 26. 7. 2023

Červencový program Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc, které najde veřejnost v centru Pelhřimova, uzavře dobroakce s názvem Probírka ošatníku. Výtěžek bude využit na nákup bionické protézy horní končetiny. Jde o nákladnou věc a při jejím pořízení se počítá každá koruna.

Zobrazeno 1-30 ze 348

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Děkujeme za podporu