Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 191
Druhý díl seriálu Odznak Vysočiny = zasloužená podívaná 1

Druhý díl seriálu Odznak Vysočiny = zasloužená podívaná

Datum: 27. 1. 2022

V uplynulém roce zavítal do Domova pro seniory Onšov filmový štáb, aby tu natočil jeden z dílů připravovaného kriminálního seriálu s názvem Odznak Vysočina. Ve scénáři šlo o v pořadí 2. díl, který byl v minulém týdnu odvysílán na TV NOVA.

Expedice Krkonoše 2022 1

Expedice Krkonoše 2022

Datum: 22. 1. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov míří na tradiční a oblíbený pobyt na horách. Celkem 14 klientů s doprovodem najde dočasný domov v Rokytnici nad Jizerou, kde je o ně vždy s láskou postaráno.

Pravidelný prodej výrobků našich klientů 1

Pravidelný prodej výrobků našich klientů

Datum: 18. 1. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov zahájí pravidelný prodej výrobků, které jsou dílem klientů zařízení. Probíhat bude každý sudý týden, a to ve středu od 15:00 do 17:00 hod. v prostorách Denního stacionáře, jenž je otevřen v sídle organizace.

Tříkrálová sbírka s naší účastí  1

Tříkrálová sbírka s naší účastí

Datum: 13. 1. 2022

Klienti z Chráněného bydlení v Humpolci se zapojili do největší charitativní akce u nás. Jako koledníci pomáhali v Tříkrálové sbírce, kdy společně vybírali finanční prostředky na pomoc lidem v nouzi.

Roste obliba facebookové stránky Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Roste obliba facebookové stránky Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 12. 1. 2022

Facebooková stránka Domova Jeřabina Pelhřimov se těší čím dál větší oblibě. Svědčí o tom také rostoucí počet jejích fanoušků, kteří stránku sledují. V těchto dnech překonala metu 600 fanoušků.

My tři králové jdeme k vám 1

My tři králové jdeme k vám

Datum: 5. 1. 2022

Tradice pokračuje! A tak Domov Jeřabina Pelhřimov pořádá oblíbenou akci s názvem My tři králové jdeme k vám, jež vyvrcholí tříkrálovou diskotékou.

Silvestrovský běh na historických lyžích 1

Silvestrovský běh na historických lyžích

Datum: 4. 1. 2022

Poslední den v roce musí být sranda. A tak se klienti z Chráněného bydlení v Pelhřimově zúčastnili recesistického běhu na historických lyžích, který se 31. prosince konal v Polničce. Družstvo našeho zařízení sklidilo velký aplaus.

Možnosti návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Možnosti návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 26. 12. 2021

V sobotu 25. prosince skončil nouzový stav. S tím je spojeno také opětovné zavedení návštěv v sociálních službách, které se řídí jasnými pravidly. Zdraví je na prvním místě!

Vánoční přání z Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Vánoční přání z Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 23. 12. 2021

Každý přidal ruku k dílu a vzniklo vánoční přání, jehož prostřednictvím přejeme radostné prožití nejoblíbenějších svátku v roce. Sázíme přitom na neokoukanou formu a naši srdečnost.

Děti z mateřinky přišly popřát krásné Vánoce 1

Děti z mateřinky přišly popřát krásné Vánoce

Datum: 22. 12. 2021

O dojemný zážitek se postarali předškoláci z Počátek. V předvánočním čase společně s učitelským doprovodem navštívili Domov pro osoby se zdravotním postižením v Počátkách.

Sváteční slovo ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála 2

Sváteční slovo ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála

Datum: 21. 12. 2021

Na všech adresách Domova Jeřabina Pelhřimov zavládla vánoční atmosféra. Jde o jasný signál dobré nálady, což ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál považuje za odměnu pro všechny.

Kulatý stůl na téma péče o osoby s poruchami autistického spektra 1

Kulatý stůl na téma péče o osoby s poruchami autistického spektra

Datum: 10. 12. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov je spoluorganizátorem on-line kulatého stolu, který přiblíží téma péče o osoby s poruchami autistického spektra. Jde o další z výstupů projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina, do kterého je naše zařízení zapojeno.

Kalendář Domova Jeřabina Pelhřimov na rok 2022 je pokřtěn 1

Kalendář Domova Jeřabina Pelhřimov na rok 2022 je pokřtěn

Datum: 9. 12. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov uspořádal křest svého kalendáře, který se řadí mezi oblíbené a vyhledávané propagační předměty. Letošní vydání zaujme svým netradičním pojetím.

Mikulášský průvod a křest kalendáře 1

Mikulášský průvod a křest kalendáře

Datum: 2. 12. 2021

Nabitý program má před sebou Domov Jeřabina Pelhřimov. V pondělí 6. prosince se uskuteční nejen mikulášský průvod po všech adresách zařízení, ale také křest kalendáře, který je společným dílem. Den před tím se uskuteční mikulášská nadílka v Domově pro seniory Onšov.

Tečka za třetí vlnou očkování 1

Tečka za třetí vlnou očkování

Datum: 30. 11. 2021

V Domově Jeřabina Pelhřimov byla dokončena třetí vlna očkování proti neviditelnému nepříteli. Klienti, obyvatelé a v neposlední řadě personál jsou již maximálně chráněni. Jde o příznivou zprávou v nelehké době, která přinesla očividnou úlevu.

Domova Jeřabina Pelhřimov přináší recept na radostný advent 1

Domova Jeřabina Pelhřimov přináší recept na radostný advent

Datum: 25. 11. 2021

Blíží se jedno z nejočekávanějších období v roce. Tím je doba adventu, který lze prožít ve společnosti Domova Jeřabina Pelhřimov. Pro tento účel a k navození správné vánoční atmosféry vznikla Adventní výzva pro radost.

Kalendář Domova Jeřabina Pelhřimov na rok 2022 je na světě 1

Kalendář Domova Jeřabina Pelhřimov na rok 2022 je na světě

Datum: 22. 11. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov pokračuje v tradici tisku kalendáře. Hotový je již průvodce rokem 2022, který je opět společným dílem.

Odstartoval pátý ročník Ježíškových vnoučat 1

Odstartoval pátý ročník Ježíškových vnoučat

Datum: 18. 11. 2021

Na plné obrátky se rozjíždí již 5. ročník charitativního projektu Ježíškova vnoučata, který na pomoc seniorům organizuje Nadační fond Českého rozhlasu. Díky němu se přání plní také v Domově pro seniory Onšov.

Přestavba Domova se zvláštním režimem pro osoby s PAS je zkolaudována  1

Přestavba Domova se zvláštním režimem pro osoby s PAS je zkolaudována

Datum: 11. 11. 2021

Povzbudivá zpráva pro sociální služby v Kraji Vysočina. Přestavba Denního stacionáře v Horní Cerekvi, díky které vznikne Domov se zvláštním režimem pro osoby s s poruchami autistického spektra, míří do finále.

Domov Jeřabina Pelhřimov na stránkách nejčtenějšího deníku 1

Domov Jeřabina Pelhřimov na stránkách nejčtenějšího deníku

Datum: 3. 11. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov ve spolupráci se společností Huawei vyzdvihl přínos moderních technologie pro seniory a handicapované. Učiněno tak bylo prostřednictvím článku, který byl zveřejněn na webu deníku Blesk. Díky tomu se čtenáři dozvěděli, že technologie se staly součástí běžného chodu zařízení.

Opětovný zákaz návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Opětovný zákaz návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 25. 10. 2021

Vedení Domova Jeřabina Pelhřimov reaguje na zhoršenou epidemiologickou situaci. Až do odvolání přistoupilo k zákazu návštěv. Opatření se týká také Domova pro seniory v Onšově.

Domov Jeřabina Pelhřimov na vlnách Českého rozhlasu Vysočina 1

Domov Jeřabina Pelhřimov na vlnách Českého rozhlasu Vysočina

Datum: 21. 10. 2021

První etapa třetí vlny očkování proti koronaviru, která v tomto týdnu proběhla v Domově Jeřabina Pelhřimov, se konala za účasti Českého rozhlasu Vysočina. Díky tomu vznikla reportáž, jež přibližuje její hladký průběh.

V Domově Jeřabina Pelhřimov odstartovala třetí vlna očkování 1

V Domově Jeřabina Pelhřimov odstartovala třetí vlna očkování

Datum: 19. 10. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov reaguje na zhoršující se epidemickou situaci. Činí tak prostřednictvím třetí vlny očkování proti koronaviru. To podstupuje jak personál, tak klienti a obyvatelé. Předešlé dvě dávky se v organizaci staly vítanou ochranou.

Domov Jeřabina Pelhřimov zaujal redakci deníku E15 1

Domov Jeřabina Pelhřimov zaujal redakci deníku E15

Datum: 14. 10. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov ve spolupráci se společností Huawei vyzdvihl přínos moderních technologie pro seniory a handicapované. Učiněno tak bylo prostřednictvím článku, který byl zveřejněn na webu deníku E15. Jeho součástí je také videoreportáž natočená v sídle naší organizace.

Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 5. 10. 2021

Také letos se Domov Jeřabina Pelhřimov připojuje k celorepublikové akci s názvem Týden sociálních služeb. V rámci jejich zviditelnění pořádá nejen Den otevřených dveří, ale také workshopy a mezigenerační setkání.

Hasiči v akci. Cvičení prověřilo připravenost v krizové situaci  1

Hasiči v akci. Cvičení prověřilo připravenost v krizové situaci

Datum: 4. 10. 2021

V Chráněném bydlení v Počátkách se uskutečnilo hasičské cvičení, kterého se zúčastnily tři hasičské sbory. Nacvičovala se evakuace klientů a majetku z důvodu požáru. Šlo o dlouhodobě plánovanou zkoušku připravenosti v případě mimořádné situace.

Přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k Mezinárodnímu dni seniorů 1

Přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k Mezinárodnímu dni seniorů

Datum: 1. 10. 2021

Dnešní den patří dříve narozeným. Slavíme totiž Mezinárodní den seniorů, který si každoročně připomínáme 1. října.

Domov Jeřabina Pelhřimov opět v záři reflektorů 1

Domov Jeřabina Pelhřimov opět v záři reflektorů

Datum: 28. 9. 2021

V pátek 1. října se uskuteční letošní ročník Fóra sociálních služeb. Na odborné a ostře sledované akci, během které se bude diskutovat zejména o deinstitucionalizaci sociálních služeb, nebude chybět Domov Jeřabina Pelhřimov, a to v osobě ředitele zařízení Petra Krčála.

Blýskání na lepší časy  1

Blýskání na lepší časy

Datum: 21. 9. 2021

Vysoká škola polytechnická Jihlava uspořádala ve spolupráci s Domovem Jeřabina Pelhřimov a Krajem Vysočina konferenci s názvem Blýskání na lepší časy při řešení sluchových vad seniorů, na kterou navázal vzdělávací seminář. Jednalo se o výstupy projektu, do kterého je naše organizace zapojena.

Parkiáda - naše srdeční záležitost 1

Parkiáda - naše srdeční záležitost

Datum: 14. 9. 2021

Letošní ročník akce s názvem Parkiáda, kde měl své zastoupení Domov Jeřabina Pelhřimov, je minulostí. Akce, která se koná pod hlavičkou projektu Fotografiemi pro radost, opět ukázala, že hendikep nemusí znamenat překážku. Organizátoři jako vždy odvedli skvělou práci!

Zobrazeno 1-30 ze 191

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Děkujeme za podporu