Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 131
Modrá vlajka jako výraz podpory osobám s PAS 1

Modrá vlajka jako výraz podpory osobám s PAS

Datum: 8. 4. 2021

V uplynulých dnech zavlála v sídle Domova Jeřabina Pelhřimov modrá vlajka. Šlo o již z dálky viditelné vyjádření podpory osobám s poruchou autistického spektra.

Velikonoční přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála 2

Velikonoční přání ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála

Datum: 2. 4. 2021

Dobré přetrvává. A tak sváteční slovo napsané v pracovně v druhém patře sídla organizace, která je mnohými dávána za vzor, opět slouží k zastavení, pro potěchu a také k zamyšlení.

Domov Jeřabina Pelhřimov podpoří osoby s PAS 1

Domov Jeřabina Pelhřimov podpoří osoby s PAS

Datum: 30. 3. 2021

Už tento pátek se sídlo Kraje Vysočina rozsvítí modře, čímž se podpoří osoby s poruchou autistického spektra. Svůj podíl na tom má Domov Jeřabina Pelhřimov. V sídle zařízení již také zavlál modrý prapor coby vyjádření podpory.

Druhá vlna očkování v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Druhá vlna očkování v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 23. 3. 2021

Po pauze mezi jednotlivými dávkami proběhla v Domově Jeřabina Pelhřimov druhá vlna očkování proti koronaviru. Klienti, obyvatelé a v neposlední řadě personál jsou již maximálně chráněni.

Světový den sociální práce a srdce pro sociální pracovníky 1

Světový den sociální práce a srdce pro sociální pracovníky

Datum: 16. 3. 2021

Na 16. března připadá Světový den sociální práce, díky kterému si připomínáme práci sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách. Koronavirová epidemie je vystavila nelehké zkoušce, kterou však zvládli a je na místě jim nejen poděkovat, ale také je podpořit.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila Domov Jeřabina Pelhřimov 2

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila Domov Jeřabina Pelhřimov

Datum: 15. 3. 2021

V pátek 12. března přivítal Domov Jeřabina Pelhřimov vzácného hosta. Na návštěvu zavítala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách 1

Mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách

Datum: 11. 3. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov využije možnosti zažádat si o dotaci na další kolo mimořádných odměn pro své zaměstnance za jejich pracovní nasazení v době přetrvávající koronavirové epidemie.

Vlna dobrých skutků v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Vlna dobrých skutků v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 6. 3. 2021

Zhoršující se epidemická situace nezastavila vlnu dobrých skutků, které rozjasňují dny v Domově Jeřabina Pelhřimov. Jde o sousedskou výpomoc, četné dary, pomáhat se snaží také rodiny obyvatel a klientů.

Důležitý vzkaz. Zpřísněná opatření neohrozí chod Domova Jeřabina Pelhřimov 1

Důležitý vzkaz. Zpřísněná opatření neohrozí chod Domova Jeřabina Pelhřimov

Datum: 2. 3. 2021

Zpřísněná opatření zavedená od tohoto týdne v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací zásadně neohrozí chod Domova Jeřabina Pelhřimov. Dojde sice k omezení některých aktivit, ale život v zařízení se nezastaví.

Oslavy masopustu v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Oslavy masopustu v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 19. 2. 2021

Každoročně probíhají v Domově Jeřabina Pelhřimov oslavy masopustu, které vyvrcholily v tomto týdnu. Slavili obyvatelé Domova pro seniory Onšov, klienti v prostorách Denního stacionáře v Pelhřimově a veselo bylo také na jednotlivých adresách zařízení.

Klíč k dobré náladě: Každodenní aktivity a také výlety 1

Klíč k dobré náladě: Každodenní aktivity a také výlety

Datum: 12. 2. 2021

I přes omezení související se zavedenými opatřeními si klienti Domova Jeřabina Pelhřimov začátek letošního roku užívají naplno. Přispívají k tomu především každodenní aktivity, které se odehrávají nejen na jednotlivých adresách zařízení, ale také výlety po okolí.

Úkol č. 1: Neutichající ochrana klientů, obyvatel a personálu 1

Úkol č. 1: Neutichající ochrana klientů, obyvatel a personálu

Datum: 3. 2. 2021

Epidemická situace se stále nelepší, a tak Domov Jeřabina Pelhřimov neslevuje ze zavedených opatření. Zároveň se snaží o to, aby měla co nejmenší dopad na chod zařízení. Vítaný impuls představovalo také očkování proti koronaviru.

Projekt zaměřený na pomoc osobám s poruchou autistického spektra 1

Projekt zaměřený na pomoc osobám s poruchou autistického spektra

Datum: 28. 1. 2021

Domov Jeřabina Pelhřimov je zapojen do projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Ten má na základě mezioborové spolupráce docílit vznik sítě sociálních i navazujících služeb, které umožní osobám s touto poruchou a jejich rodinným příslušníkům žít plnohodnotný život.

Odstartovaly práce na Kalendáři duše pro rok 2022 1

Odstartovaly práce na Kalendáři duše pro rok 2022

Datum: 26. 1. 2021

V Domově Jeřabina Pelhřimov se připravuje již třetí vydání Kalendáře duše. Vznikají totiž první snímky do praktického průvodce rokem 2022. V hledáčku budou opět klienti a obyvatelé zařízení, kteří se tentokrát postavili nejen před, ale také za fotoaparát.

Pozitivní ohlasy na očkování 1

Pozitivní ohlasy na očkování

Datum: 20. 1. 2021

Klienti, obyvatelé a personál Domova Jeřabina Pelhřimov již absolvovali očkování proti koronaviru. Skvělou práci při tom odvedl mobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov.

#

Očkování v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 15. 1. 2021

V průběhu tohoto týdne proběhlo v Domově Jeřabina Pelhřimov očkování proti koronaviru. Klienti, obyvatelé a v neposlední řadě personál jsou odteď chráněni.

Rok 2021 bude v Domově Jeřabina Pelhřimov patřit investicím 1

Rok 2021 bude v Domově Jeřabina Pelhřimov patřit investicím

Datum: 11. 1. 2021

Hned několik stavebních akcí se v tomto roce rozjede pod hlavičkou Domova Jeřabina Pelhřimov. Půjde o dlouhodobě plánové investice, díky kterým se nejenže vylepší stávající služby, ale také se rozšíří jejich kapacita.

 5 postřehů ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k 5. narozeninám transformace 1

5 postřehů ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála k 5. narozeninám transformace

Datum: 28. 12. 2020

Letos uplynulo pět let od transformace Domova Jeřabina Pelhřimov, který prošel dlouhou cestu přechodu z velkého ústavního zařízení až po domácnosti rodinného typu. Výsledek podtrhuje svými postřehy ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Sváteční slovo ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála 3

Sváteční slovo ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Petra Krčála

Datum: 20. 12. 2020

V Domově Jeřabina Pelhřimov zavládla vánoční atmosféra. Jde o vítanou vzpruhu v nelehkém roce, který jasně podtrhal význam slov pomoc, ohleduplnost a laskavost.

Pravidla návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Pravidla návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 15. 12. 2020

Na základě vládního usnesení došlo k povolení návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov. Navštívit své blízké je možné na základě dodržování jasných pravidel, díky kterým se předchází nákaze u klientů a obyvatel.

Děti z mateřinky přišly popřát radostné Vánoce 1

Děti z mateřinky přišly popřát radostné Vánoce

Datum: 14. 12. 2020

Nezapomenutelnou tečku za letošní spoluprací mezi Mateřskou školou Počátky a Chráněným bydlením v Počátkách představovala vánoční besídka. Hlavní slovo měly děti, které se postaraly o dojemný zážitek.

Domov pro seniory Onšov obdržel 50 chytrých telefonů od společnost Huawei 1

Domov pro seniory Onšov obdržel 50 chytrých telefonů od společnosti Huawei

Datum: 7. 12. 2020

Společnost Huawei se zařadila mezi významné dárce Domova Jeřabina Pelhřimov. Obyvatelům Domova pro seniory Onšov totiž předala 50 chytrých telefonů Huawei Y6

Předvánoční čas v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Předvánoční čas v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 3. 12. 2020

Nejoblíbenější svátky v roce se v Domově Jeřabina Pelhřimov hlásí o slovo. Adventní čas s sebou přináší také sváteční program. Ohlasy jsou parádní.

Povolení návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Povolení návštěv v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 2. 12. 2020

Na základě vládního usnesení dojde v tomto týdnu k povolení návštěv v sociálních zařízeních. Týká se to také Domova Jeřabina Pelhřimov, kde budou v první vlně otevřeny jednotlivé domácnosti, následovat bude také otevření Domova pro seniory Onšov.

Děkujeme všem, kteří pomáhají a myslí na nás 1

Děkujeme všem, kteří pomáhají a myslí na nás

Datum: 23. 11. 2020

Vedení Domova Jeřabina Pelhřimov smeká přede všemi, kteří neváhali a nabídli pomoc zařízení v době druhé vlny pandemie. Nebylo jich málo, přičemž potěšila i četná vřelá slova, jež byla směrem k organizaci adresována.

Výstava k výročí transformace Domova Jeřabina Pelhřimova 1

Výstava k výročí transformace Domova Jeřabina Pelhřimova

Datum: 12. 11. 2020

Letos uplyne pět let od transformace Domova Jeřabina Pelhřimov. Výsledky procesu, jenž v mnohém změnil život nejen klientů a obyvatel, ale také personálu, se organizace rozhodla zachytit prostřednictvím výstavy fotografií, která nese název Žijeme tu s vámi.

Pokračujeme v tradici. Kalendář duše se již tiskne 1

Pokračujeme v tradici. Kalendář duše se již tiskne

Datum: 5. 11. 2020

Na premiérový a oceňovaný počin navázal Domov Jeřabina Pelhřimov vydáním v pořadí druhého Kalendáře duše. Průvodce rokem 2021 je nejen o rok starší, ale také nabízí další pohled na život ve svém a po svém.

Soutěž o nejhezčí dýní 1

Soutěž o nejhezčí dýní

Datum: 4. 11. 2020

V uplynulých dnech probíhala na všech adresách Domova Jeřabina Pelhřimov soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni. Jednalo se o volnočasovou aktivitu inspirovanou svátkem halloween, jehož oslova každoročně připadá na 31. října.

Čas podzimních prací v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Čas podzimních prací v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 1. 11. 2020

Život v době nouzového stavu se v Domově Jeřabina Pelhřimov nezastavil. Přes četná opatření přijatá v souvislosti s druhou vlnou pandemie se stále něco děje. Hlavním motorem současného dění jsou podzimní práce.

Chod Domova Jeřabina Pelhřimov v době nouzového stavu 1

Chod Domova Jeřabina Pelhřimov v době nouzového stavu

Datum: 14. 10. 2020

Nouzový stav, který opětovně vyhlášen v souvislosti s příchodem druhé vlny koronavirové pandemie, se promítl také do chodu Domova Jeřabina Pelhřimov. Stěžejní je přitom ochrana klientů, obyvatel a personálu zařízení.

Zobrazeno 1-30 ze 131

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Děkujeme za podporu