Domov Jeřabina Pelhřimov
Domov JEŘABINA - Pelhřimov

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 244
Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Týden sociálních služeb v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 28. 9. 2022

Příští týden se budou zasloužené pozornosti těšit sociální služby. Od 3. do 7. října se bude konat již 14. ročník Týdne sociálních služeb a Domov Jeřabina Pelhřimov bude jeho součástí. V naší režii se uskuteční Dny otevřených dveří, prodej výrobků, které vznikly pod rukama klientů a také workshop.

Stojí za pozornost. Dofinancování speciálních sociálních služeb na Vysočině 1

Stojí za pozornost. Dofinancování speciálních sociálních služeb na Vysočině

Datum: 27. 9. 2022

Hejtmanství vydalo tiskovou zprávu vážící se k dofinancování speciálních sociálních služeb, kdy Ministerstvo práce a sociálních služeb pošle na Vysočinu dalších 7 milionů korun. Část půjde do Domova Jeřabina Pelhřimov. Prostředky budou využity v péči o klienty s poruchami autistického spektra.

Šetření s energiemi v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Šetření s energiemi v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 23. 9. 2022

Vedení Domova Jeřabina Pelhřimov reaguje na skokový růst energií. Situaci plánuje zvládnout rozumnými úsporami. Zpracovává také studii o možnostech a finanční náročnosti výměny zdrojů tepla v jednotlivých domácnostech a také Domově pro seniory Onšov.

Čtvrtá vlna očkování 1

Čtvrtá vlna očkování

Datum: 20. 9. 2022

V Domově Jeřabina Pelhřimov odstartovala čtvrtá vlna očkování proti onemocnění covid-19 . Posilující dávku upravenou i proti variantě omikron dostali již obyvatelé Domova pro seniory Onšov, kam zavítal mobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov.

Šestý ročník turnaje v Člověče, nezlob se 1

Šestý ročník turnaje v Člověče, nezlob se

Datum: 19. 9. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov pořádal tradiční turnaj v deskové hře Člověče, nezlob se. Zahrát si přijela i další sociální zařízení z Kraje Vysočina. V průběhu napínavého klání se konaly i další soutěže. Tečku obstarala diskotéka.

Fandili jsme na slavistickém stadionu. Odměnou bylo nejen 7 gólů 1

Fandili jsme na slavistickém stadionu. Odměnou bylo nejen 7 gólů

Datum: 12. 9. 2022

Tečku za letošním ročníkem fotbalového turnaje s názvem Seni Cup udělala návštěva prvoligového utkání. Díky výhře v podobě voucheru na domácí zápas dlouhodobě nejlepšího českého klubu SK Slavia Praha vyrazila část klientů Domova Jeřabina Pelhřimov fandit do Fortuna Areny.

Spolupráce s HC Dukla Jihlava 1

Spolupráce s HC Dukla Jihlava

Datum: 5. 9. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov prohlubuje svoje pouto k hokeji. Po klubu HC Pelhřimov začíná spolupracovat také s týmem HC Dukla Jihlava. Jeho hráči společně s maskotem klubu v minulém týdnu navštívili naše sídlo.

Kulatý stůl představí péči o klienty s autismem na Pelhřimovsku 1

Kulatý stůl představí péči o klienty s autismem na Pelhřimovsku

Datum: 29. 8. 2022

Téma péče o klienty s poruchami autistického spektra se těší čím dál větší pozornosti. Zásluhu na tom má projekt s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina, pod jehož hlavičkou se v příštím týdnu uskuteční kulatý stůl zaměřený na autismus.

Stojí za pozornost. Kraj připravuje nové kapacity pro lidi s autismem 1

Stojí za pozornost. Kraj připravuje nové kapacity pro lidi s autismem

Datum: 28. 8. 2022

Hejtmanství vydalo tiskovou zprávu vážící se k péči o osoby s poruchami autistického spektra. V jejím obsahu je zmiňován Domov Jeřabina Pelhřimov coby jedno z krajských zařízení sociální péče, které se věnuje této klientele. Důležité je také naše zapojení do projektu zaměřeného na autismus.

Trénujeme hlasivky na fotbalový zážitek 1

Trénujeme hlasivky na fotbalový zážitek

Datum: 23. 8. 2022

Premiérové vystoupení fotbalového týmu Domova Jeřabina Pelhřimov na letošním ročníku fotbalového turnaje s názvem Seni Cup přineslo nejen novou zkušenost, ale také výhru v podobě voucheru na domácí zápas dlouhodobě nejlepšího českého klubu SK Slavia Praha.

Nové venkovní přístřešky v domácnostech 1

Nové venkovní přístřešky v domácnostech

Datum: 16. 8. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov vylepšuje vybavení jednotlivých domácností. V Domově se zvláštním režimem v Horní Cerekvi se chystá stavba venkovních přístřešků, pergola přibude také v Chráněném bydlení v Počátkách.

Kraj Vysočina je v transformaci sociálních služeb lídrem mezi kraji 1

Kraj Vysočina je v transformaci sociálních služeb lídrem mezi kraji

Datum: 9. 8. 2022

Hejtmanství vydalo tiskovou zprávu vážící se k procesu transformace sociálních služeb. V jejím obsahu je zmiňován Domov Jeřabina Pelhřimov coby příklad dobré praxe. Publikujeme její znění včetně ohlédnutí ředitele našeho zařízení Petra Krčála, který stál na začátku tohoto procesu na Vysočině.

Práce na Kalendáři duše pro rok 2023 1

Práce na Kalendáři duše pro rok 2023

Datum: 3. 8. 2022

V Domově Jeřabina Pelhřimov se připravuje již čtvrté vydání Kalendáře duše. Kostru praktického průvodce rokem 2023 budou opět tvořit fotografie klientů a obyvatel zařízení. Tentokrát půjde o srovnávací snímky.

Proměna Domova pro seniory Onšov 1

Proměna Domova pro seniory Onšov

Datum: 30. 7. 2022

Letošní rok se v Domově pro seniory Onšov nese ve znamení investic. Po rekonstrukci kuchyně byly v areálu zařízení postaveny dva venkovní přístřešky, vyřešeno bylo také zavlažování zahrady, nyní se opravuje zděný plot.

Vaření s ředitelem a další chuťovky  1

Vaření s ředitelem a další chuťovky

Datum: 25. 7. 2022

Ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál se v tomto týdnu přestěhoval o dvě patra níž. Vedle obvyklých činností souvisejících s vedením zařízení pomáhá také v přímé péči v Denním stacionáři, který je otevřen v sídle organizace.

V hlavní roli transformace sociálních služeb 1

V hlavní roli transformace sociálních služeb

Datum: 24. 7. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov byl jednou ze zastávek návštěvy místopředsedkyně PS PČR Olgy Richterové, náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Zuzany Freitas Lopesové a radní pro sociální oblast Jihomoravského kraje Jany Leitnerové, jež byla zaměřená na výsledky transformace sociálních služeb.

Skóruj na dálku 1

Skóruj na dálku

Datum: 12. 7. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov se zapojí do on-line výzvy Skóruj na dálku, kterou vyhlásili organizátoři fotbalového turnaje pro handicapované s názvem Seni Cup, jehož účastníkem bylo také naše zařízení, odkud jsme si odvezli nejen spoustu zážitků, ale také výhru v podobě voucheru na prvoligový zápas.

Prodloužení projektu zaměřeného na autismus přinese další zkvalitnění péče 1

Prodloužení projektu zaměřeného na autismus přinese další zkvalitnění péče

Datum: 8. 7. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov je zapojen do projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Do průběhu jeho klíčových aktivit však citelně zasáhla epidemie covidu, a tak řídící orgán vyhověl žádosti realizačního týmu o jeho prodloužení.

Dovolenkové období 1

Dovolenkové období

Datum: 30. 6. 2022

S nastupujícím létem míří klienti Domova Jeřabina Pelhřimov na zasloužené dovolené. Jde o vícedenní pobyty, na které se vždy moc těší. Letos již stihli poznat kouzlo jižních Čech, campování, část z nich nyní dobíjí baterky v maďarských lázních.

První ročník Her bez hranic splnil svůj cíl 2

První ročník Her bez hranic splnil svůj cíl

Datum: 27. 6. 2022

V sobotu 25. června se v Jihlavě uskutečnil první ročník Her bez hranic s Domovem Jeřabina Pelhřimov. Akce, jež si kladla za cíl bořit bariéry, se zúčastnili nejen lidé s postižením, ale také veřejnost, čímž byla stanovená meta pokořena.

První ročník Her bez hranic klepe na dveře 1

První ročník Her bez hranic klepe na dveře

Datum: 22. 6. 2022

Už tuto sobotu 25. června se uskuteční první ročník Her bez hranic s Domovem Jeřabina Pelhřimov. Hlavním smyslem akce je bořit bariéry. Pojítkem lidí s postižením a lidí bez handicapu se stane nejen sportovní vyžití, ale také kulturní program.

Spolupráce se společností Huawei bude pokračovat  1

Spolupráce se společností Huawei bude pokračovat

Datum: 20. 6. 2022

V minulém týdnu navštívili Domov Jeřabina Pelhřimov zástupci společnosti Huawei. Dvě dámy, kterým se dostalo vřelého přijetí, potvrdily, že spolupráce se světovým gigantem bude pokračovat. Tím se naše zařízení zařadí ve svém odvětví k technologické špičce.

Metodika pomáhá seniorům se ztrátou sluchu v Domově Jeřabina Pelhřimov 1

Metodika pomáhá seniorům se ztrátou sluchu v Domově Jeřabina Pelhřimov

Datum: 17. 6. 2022

V letech 2019 – 2021 byl realizován projekt s názvem Nové přístupy, metody a technologie v oblasti diagnostiky a korekce sluchových vad u seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb. Jedním z jeho výstupů je speciální metodika, která i po jeho ukončení pomáhá seniorům s vadami sluchu.

Organizace ze sociální oblasti jsou zvány na první ročník Her bez hranic 1

Organizace ze sociální oblasti jsou zvány na první ročník Her bez hranic

Datum: 7. 6. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov pořádá první ročník Her bez hranic, jejichž konáním chce bořit bariéry. Na volnočasovou akci zve nejen širokou veřejnost, ale také organizace ze sociální oblasti, kterým byl již adresován zvací dopis.

Myšlenkami v Roztokách u Prahy 1

Myšlenkami v Roztokách u Prahy

Datum: 6. 6. 2022

V minulém týdnu přišla tragická zpráva ze Středočeského kraje. Následky požáru Alzheimer centra v Roztokách u Prahy rozesmutnily každého.

Jihlava zažije první Hry bez hranic s Domovem Jeřabina Pelhřimov 1

Jihlava zažije první Hry bez hranic s Domovem Jeřabina Pelhřimov

Datum: 31. 5. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov pořádá první ročník Her bez hranic, jejichž organizací chce bořit bariéry. Hlavní motivací je propojit světy lidí s postižením a lidí bez handicapu. Poslouží k tomu nejen sportovní vyžití, ale také kulturní program, které představují hlavní náplň plánované akce.

Fotbalový tým Domova Jeřabina Pelhřimov na 15. ročníku Seni Cupu 1

Fotbalový tým Domova Jeřabina Pelhřimov na 15. ročníku Seni Cupu

Datum: 27. 5. 2022

Premiéru si odbyl fotbalový tým Domova Jeřabina Pelhřimov. Za velkého nadšení a očekávání se zúčastnil 15. ročníku Seni Cupu. Do fotbalového turnaje naskočilo celkem 16 mužstev.

Domov Jeřabina Pelhřimov poskládal fotbalový tým 1

Domov Jeřabina Pelhřimov poskládal fotbalový tým

Datum: 23. 5. 2022

Sportovní premiéra čeká Domov Jeřabina Pelhřimov. Jeho fotbalový tým se zúčastní letošního 15. ročníku turnaje handicapovaných osob s názvem Seni Cup, který se odehraje v Havlíčkově Brodě. O pohár bude bojovat celkem 16 mužstev.

Rekordní příspěvek na největší sociální síti světa 1

Rekordní příspěvek na největší sociální síti světa

Datum: 20. 5. 2022

V minulém týdnu padl rekord facebookové stránky Domova Jeřabina Pelhřimov. O rekordní zápis se postaral příspěvek o stvrzení dlouhodobého přátelství, který olajkovalo 169 uživatelů této sociální sítě. Tolik lajků ještě žádný jiný příspěvek z dílny zařízení neobdržel.

Stvrzení dlouhodobého přátelství 1

Stvrzení dlouhodobého přátelství

Datum: 18. 5. 2022

Domov Jeřabina Pelhřimov prožil jedinečnou chvíli. V sídle organizace se konalo slavnostní stvrzení dlouhodobého přátelství mezi klienty zařízení. Zároveň šlo o oslavu lásky, která může hřát každého bez ohledu na omezení.

Zobrazeno 1-30 ze 244

Facebook

facebook

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Děkujeme za podporu